You are currently viewing ZUPAN i JIROUTEK POTRENUJĄ DO SOCHI

ZUPAN i JIROUTEK POTRENUJĄ DO SOCHI

jiroutek%20jakub - ZUPAN i JIROUTEK POTRENUJĄ DO SOCHIZarówno Francuzi, jak i Włosi podjęli już decyzję w sprawie obsadzenia stanowisk trenerów kadry. We Francji szkoleniowcem pozostanie Matjaz Zupan, a we Włoszech Jakub Jiroutek. Decyzje te podjęte zostały w związku ze zbliżającymi się ważnymi imprezami – Mistrzostami Świata w Predazzo (2013) i Igrzyskami Olimpijskimi w Soczi (2014).

Szczególnie istotne dla Jiroutka jest przyszłoroczny czempionat, ponieważ odbywać się będzie w Italii, a jego podopieczni jako gospodarze, będą się chcieli zaprezentować z dobrej strony. Jeżeli do skutku dojdzie konkurs mieszany (2 skoczkinie, 2 skoczków), mogą stworzyć naprawdę solidną drużynę. Czech prowadzący Włochów potwierdził, niedawno że sztab szkoleniowy będzie składał się także z dwóch asystentów: Roberto Cecona i Waltera Cogoli oraz fizjoterapeuty Daniela Cubana.

Również Zupan zapewnił kontynuację swojej pracy w kadrze Francji conajmniej do Igrzysk w Soczi. Słoweniec nie ma jednak łatwego zadania, ponieważ w ubiegłym sezonie ,praktycznie jedynym skoczkiem prezentującym się w Pucharze Świata był Vincent Descombes Sevoie, a następców, nie widać. Słabo skacze także doświadczony Emmanuel Chedal. Dlatego też, Zupan podkreśla, że przed nim niełatwe zadanie.

Źródło: skispringen-news.de

 

Podziel się:

Dodaj komentarz