ELENA RUNGGALDIER dla SkokiPolska: MYŚLAMI JESTEM PRZY MISTRZOSTWACH ŚWIATA w PREDAZZO

ELENA RUNGGALDIER dla SkokiPolska: MYŚLAMI JESTEM PRZY MISTRZOSTWACH ŚWIATA w PREDAZZO

runggaldier%20elena - ELENA RUNGGALDIER dla SkokiPolska: MYŚLAMI JESTEM PRZY MISTRZOSTWACH ŚWIATA w PREDAZZOO minionym sezonie, rozwoju skoków narciarskich kobiet, a przede wszystkim o planach i celach sportowych na przyszłość rozmawialiśmy z reprezentantką Włoch – Eleną Runggaldier, młodą 22-letnią, utalentowaną, ale już jedną z najbardziej utytułowanych skoczkiń narciarskich świata. Jest Wicemistrzynią Świata (Oslo 2011), trzykotną medalistką Mistrzostw Świata Junorek (złoto – Hinterzarten 2010, srebro – Zakopane 2008, brąz – Kranj 2006), zdobywczynią złotego medalu Zimowej Uniwersjady w Erzurum w 2011 roku. Zapraszamy do przeczytania wywiadu:

SkokiPolska: Sezon 2011/2012 to czas pierwszego w historii Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich, jaka jest Twoja opinia o tym kolejnym kroku w rozwoju tej dyscypliny sportowej?

Elena Runggaldier: Uważam, że w skokach narciarskie kobiet dokonał się wielki postęp, szczególnie w związku z Pucharem Świata. To dla nas, dziewczyn skaczących na nartach bardzo dużo znaczy, a jeśli łączą się z tym transmisje konkursów skoków kobiet w telewizji, to może pomóc w rozwoju tego sportu z każdym rokiem coraz bardziej.

SkokiPolska: Jesteś jedną z najbardziej utytułowanych skoczkiń świata, z medalami Mistrzostw Świata i Mistrzostw Świata Juniorek, jakie teraz stawiasz przed sobą cele? 

Elena Runggaldier: W związku z tym, że mamy coraz więcej konkursów i możliwości do rywalizowania, poziom skoków dziewczyn jest coraz wyższy, i dzięki temu można stawiać sobie coraz nowsze cele. To będzie wielka sprawa, rywalizować choćby na pierwszych w historii konkursach skoków kobiet na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi w 2014 roku, bardziej jednak jestem teraz myślami przy Mistrzostwach Świata w „domu” – w Predazzo w 2013 roku.

SkokiPolska: Rzeczywiście, w Predazzo czekają Cię wyjątkowe Mistrzostwa. To będzie wyjątkowy czas dla Ciebie?

Elena Runggaldier: Tak, zdecydowanie, często o tym myślę. Tego lata rozpoczniemy intensywne przygotowania do tego wydarzenia. To świetnie, że będziemy mieli we Włoszech – w Predazzo Mistrzostwa Świata – przy udziale naszych rodzin, przyjaciół, kibiców i fanów. Mam nadzieję, że będzie przynajmniej tak dobrze jak w Oslo w 2011 roku.

runggaldier%20elena%20oslo2011 - ELENA RUNGGALDIER dla SkokiPolska: MYŚLAMI JESTEM PRZY MISTRZOSTWACH ŚWIATA w PREDAZZO


SkokiPolska: Co sądzisz o niedawnej propozycji FIS, aby panie skakały na dużych skoczniach?

Elena Runggaldier: Popieram te decyzje, wiele dziewczyn chciało takich zmian. Mam nadzieję, że to będzie kolejny krok w stronę rozwoju skoków narciarskich kobiet. Teraz, o ile wszystko się powiedzie, będziemy miały konkursy na skoczniach dużych, chciałabym też abyśmy miały kiedyś możliwość skakania na skoczniach mamucich.

SkokiPolska: Jakie masz plany na najbliższy czas?

Elena Runggaldier: Teraz wciąż mam trochę czasu na odpoczynek, pojeździłam na nartach, ale już niedługo z pełną mocą i mobilizacją przystąpię do przygotowań do nadchodzącego sezonu!


Wywiad przeprowadził Bartosz Leja

Podziel się:

Dodaj komentarz