OGŁOSZONO KADRY FRANCJI I ROSJI NA PRZYSZŁY SEZON

OGŁOSZONO KADRY FRANCJI I ROSJI NA PRZYSZŁY SEZON

descombes%20sevoie%20vincent - OGŁOSZONO KADRY FRANCJI I ROSJI NA PRZYSZŁY SEZONZnamy już składy drużyn reprezentacji Rosji i Francji na przyszły sezon. Krajowe związki narciarskie podjęły decyzje po przeanalizowaniu wyników sezonu 2011/2012. We Francji jedynym zawodnikiem nominowanym do francuskiej kadry A jest Vincent Descombes Sevoie prezentujący najwyższy sportowy poziom w swoim kraju.

W minionym sezonie Pucharu Świata punktował on pięciokrotnie (54. lokata w generalnej klasyfikacji), ustanowił też nowy rekord Francji w długości lotu – 225 metrów w Vikersund. Do kadry juniorów jako jedyny został nominowany Ronan Lamy Chappuis, natomiast na szanse występów mogą liczyć także w przypadku zwyżki formy Emmanuel Chedal, Nicolas Mayer, Alexandre Mabboux i David Viry. Jak już wcześniej informowaliśmy, trenerem Francuzów pozostał Matjaz Zupan.

kornilov%20denis - OGŁOSZONO KADRY FRANCJI I ROSJI NA PRZYSZŁY SEZONW skład kadry rosyjskiej będzie natomiast wchodzić 10 zawodników, na czele z najlepszym - Denisem Kornilovem (20. miejsce w PŚ sezonu 2011/2012). Poza nim będą to jeszcze: Dimitry Vassiliev, Anton Kalinitschenko, Ilja Rosliakov, Dimitry Ipatov, Alexander Sardyko, Ilmir Hazetdinov, Petr Chaadaev, Roman Sergeevich Trofimov i Alexey Romashov. Trenerem głównym Rosjan pozostanie Alexander Arefiev, natomiast z kadrą A współpracował będzie Richard Schallert.

Źródło: fisskijumping.com

Podziel się:

Dodaj komentarz