JACOBSEN Z AMBITNYMI PLANAMI NA PRZYSZŁOŚĆ

JACOBSEN Z AMBITNYMI PLANAMI NA PRZYSZŁOŚĆ

jacobsen%20anders - JACOBSEN Z AMBITNYMI PLANAMI NA PRZYSZŁOŚĆNorweg, Anders Jacobsen, który w ubiegłym roku, po wznowieniu kariery, zdobył mistrzostwo kraju, nie został powolany do kadry. Rozżalony oświadczył mimo tego, że zamierza zdobyć medal na mistrzostwach świata w przyszłym roku w Val di Fiemme.

Austriacki trener kadry Norwegii Alexander Stoeckl przedstawił we wtorek jej skład na przyszły sezon. Powołania dostali Anders Bardal, Tom Hilde, Bjoern Einar Romoeren, Rune Velta, Andreas Stjernen, Anders Fannemel i Vegard Haukoe Sklett.

– Nie rozumiem dlaczego nie znalazłem się w reprezentacji, lecz fakt ten wprawił mnie w taką złość, że mam jeszcze większą motywację do treningów. Zagryzłem zęby tak mocno, że poczułem na nich krew. Teraz dopiero wam wszystkim pokażę, kto w Norwegii jest najlepszy. Moje plany to powrót do rywalizacji w Pucharze Świata, medal w mistrzostwach globu oraz poprawienie rekordu w lotach narciarskich na skoczni w Vikersund – powiedział Jacobsen na antenie norweskiej telewizji. 

Skoczek postanowił nieoczekiwanie zakończyć karierę po mistrzostwach świata w Oslo w ubiegłym roku. Tłumaczył, że skoki już go nie bawią i nie ma wystarczającej motywacji do treningów i ciągłych wyjazdów z reprezentacją. Pracował jako komentator sportowy w telewizji NRK oraz wystąpił w norweskiej edycji „Tańca z gwiazdami”, gdzie był rewelacją, lecz w bardzo prawdopodobnym zwycięstwie przeszkodziła mu nagła operacja usunięcia wyrostka robaczkowego. 

W tym roku w lutym jednak powrócił do skakania i w znakomitym stylu wygrał konkurs na normalnej skoczni podczas mistrzostw Norwegii w Voss.

Więcej na: www.wp.pl

Podziel się:

Dodaj komentarz