GREGOR SCHLIERENZAUER O NOWYCH KOMBINEZONACH I PRZYGOTOWANIACH DO SEZONU

GREGOR SCHLIERENZAUER O NOWYCH KOMBINEZONACH I PRZYGOTOWANIACH DO SEZONU

schlieri - GREGOR SCHLIERENZAUER O NOWYCH KOMBINEZONACH I PRZYGOTOWANIACH DO SEZONUAustriak Gregor Schlierenzauer już rozpoczął przygotowania do sezonu letniego. Po udanym sezonie 2011/2012, w którym zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, tracąc zaledwie 58 punktów do pierwszego Andersa Bardala, zmotywowany przystępuje do nowego etapu przygotowań. Co nie co przeczytać o tym możemy na jego oficjalnej stronie internetowej.

„Żyję swoim rytmem i wykorzystuję każdy dzień maksymalnie” – pisze młody skoczek. Jak sam twierdzi, jest bardzo zmobilizowany i nie rezygnuje z żadnego z treningów. W połowie kwietnia zaczął ćwiczyć według specjalnego, przygotowanego planu treningowego, mającego na celu wzmocnienie wytrzymałości i kondycji. W połowie maja wraca do treningów na skoczni. Swoje pierwsze letnie skoki w tym roku odda prawdopodobnie w Stams (północna Austria). Przy okazji ma zamiar przetestować nowy, przylegający do ciała kostium.

Gregor Schlierenzauer wprowadza również swoich kibiców w nowe ustalenia i zasady dotyczące kombinezonów – „Wprawdzie nie jest to jeszcze całkowicie ustalone, ale jest prawie pewne, że w nadchodzącym sezonie będziemy skakać niemalże w „drugiej skórze”. Rozmiar kombinezonu musi dokładnie odpowiadać rzeczywistemu rozmiarowi ciała. Zakres tolerancji – za wyjątkiem obszaru poniżej kolan – nie istnieje. Ponadto kombinezon składa się z tylko z pięciu części, co zmniejsza liczbę szwów w kombinezonie”. Dalej wspomina o możliwych konsekwencjach tych zmian podając za przykład chociażby nie tak agresywne odbicie z progu czy oddawanie dalekich skoków jedynie przy uzyskaniu dużej prędkości najazdowej. On sam póki co jest nastawiony pozytywnie, ale ostatecznie ustosunkuje się do tego dopiero po wypróbowaniu sprzętu. Oficjalne głosowanie, podczas którego podjęte zostaną wszystkie decyzje w sprawie nadchodzącego sezonu narciarskiego, odbędzie się pod koniec maja podczas kongresu FIS w Kangwon (Korea Południowa).

Źródło: schlieri.at 

Podziel się:

Dodaj komentarz