You are currently viewing ZNAMY KADRY POLSKICH SKOCZKÓW!

ZNAMY KADRY POLSKICH SKOCZKÓW!

stoch%20kamil%20mp - ZNAMY KADRY POLSKICH SKOCZKÓW!Wiadomo już jak będą wyglądały polskie kadry skoków narciarskich na sezon 2012/2013. Jak wiadomo przy ustalaniu składów brał udział Adam Małysz, który doradza Polskiemu Związkowi Narciarskiemu w sprawach dotyczących skoków narciarskich. W szerokim ujęciu w kadrach znajdzie się aż 18 skoczków, z którymi pracować będzie 5 szkoleniowców. Każdy z trenerów będzie wypełniał zadania sprawując zadania związane z przygotowaniem swoich podopiecznych.

W kadrze A, pod opieką głównego trenera Łukasza Kruczka znajdą się najlepsi skoczkowie: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot i Krzysztof Miętus. Ta grupa będzie się przygotowywać głównie pod kątem największych imprez sportowych najbliższych dwóch lat, czyli Mistrzostwami Świata w Predazzo (2013) i Igrzyskami Olimpijskimi w Soczi (2014).

Trener Zbigniew Klimowski zajmie się Stefanem Hulą i Dawidem Kubackim, Piotr Fijas – Janem Ziobro, Andrzejem Zapotocznym Jakubem Kotem i Łukaszem Rutkowskim.

Głównym trenerem wielce obiecującej kadry juniorskiej, pozostanie zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami prezesa PZN Apoloniusza Tajnera – Robert Mateja. Bedzie on przygotowywać Aleksandra Zniszczoła, Klemensa Murańkę, Bartłomieja Kłuska i Tomasza Byrta, natomiast Maciej Maciusiak będzie trenować z Mateuszem Kojzarem, Krzysztofem Biegunem, Szymonem Szostokiem i Grzegorzem Miętusem. 

Należy podkreślić, że zakładana jest daleko idąca współpraca pomiędzy poszczególnymi grupami i trenerami, a każdy z zawodników może dołączyć do kadry narodowej i występować w coraz wyższych rangą zawodach w zależności od swojej dyspozycji, szczególnie ważna będzie forma, którą skoczkowie zaprezentują w cyklu letnich zawodów.

Źródło: skispringen-news.de

Podziel się:

Dodaj komentarz