You are currently viewing ROMOEREN: ZASŁUGUJĘ na MIEJSCE w KADRZE

ROMOEREN: ZASŁUGUJĘ na MIEJSCE w KADRZE

romoeren%20bjoern - ROMOEREN: ZASŁUGUJĘ na MIEJSCE w KADRZEPo ogłoszeniu kadry narodowej Norwegii na sezon 2012/2013 (skład: Fannemel, Bardal, Velta, Stjernen, Sklett, Romoeren, Hilde), zawodnicy nadal zabierają głos i odnoszą się do decyzji sztabu szkoleniowego. Wspominaliśmy już o zawiedzionym Andersie Jacobsenie, dla którego miejsca w składzie zabrakło mimo zdobycia mistrzostwa kraju na skoczni w Voss tego roku.

O decyzjach personalnych wypowiedział się także na swojej oficjalnej stronie Bjoern Einar Romoeren:

„W mediach było bardzo dużo spekulacji, czy powinienem znaleźć się w kadrze z powodu moich słabszych wyników. Ale jeśli rzeczywiście spojrzeć na rezultaty, okazuje się, że niewielu Norwegów było ode mnie znacznie lepszych, dlatego uważam, że jednak zasłużyłem na nominację do zespołu. Nawet jako jeden ze starszych zawodników pokazałem, że stać mnie na dobre skoki, kiedy tylko nie jestem kontuzjowany. Niestety ostatnio miałem trochę problemów z bolącymi plecami.”

„Teraz czuję, że po pracy, którą wykonałem w zimie, na następny sezon będę dobrze przygotowany i jeśli w lecie ustabilizuję formę, wtedy będę oddawał jedne z najlepszych skoków w karierze. Wówczas będę mógł mieć udany sezon 2012/2013 i powrócić do czołowej 10. Pucharu Świata.” – dodał Romoeren.

„Mamy też za sobą treningi na basenie, podczas których ćwiczyliśmy kontrolowanie naszego ciała, zachowanie odpowiedniego balansu.” – podsumował Norweg.

Źródło: romoeren.com

Podziel się:

Dodaj komentarz