You are currently viewing PODSUMOWUJĄCA KONFERENCJA PZN w KRAKOWIE – MAŁYSZ, STOCH, KOWALCZYK…

PODSUMOWUJĄCA KONFERENCJA PZN w KRAKOWIE – MAŁYSZ, STOCH, KOWALCZYK…

pzn%20logo - PODSUMOWUJĄCA KONFERENCJA PZN w KRAKOWIE - MAŁYSZ, STOCH, KOWALCZYK...Skoki, skoki, skoki… Podczas przerwy między sezonowej trudno uporać się z ich brakiem, ale na szczęście nadarzyła się okazja by doświadczyć choćby ich namiastkę i tak w Krakowie odbyła się konferencja Polskiego Związku Narciarskiego podsumowująca sezon narciarski 2011/2012 oraz Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich „Lotos Cup – Szukamy następców Mistrza”

Konferencja zgromadziła trenerów, zawodników, działaczy, sponsorów i dziennikarzy…. Czyli absolutna śmietanka dla wszystkich miłośników sportów zimowych. Oczywiście najważniejszymi gośćmi byli: Justyna Kowalczyk i Kamil Stoch – zaproszeni jako liderzy polskiego narciarstwa klasycznego. Jednak nie lada gratką było pojawienie się samego Mistrza w dziedzinie skoków czyli jak nie trudno zgadnąć – Adama Małysza.

Zebranie rozpoczęło się przemówieniem Prezesa PZN – Apoloniusza Tajnera, który przestawił składy kadr i drużyn podane do wiadomości publicznej już wcześniej oraz zaprezentował Adama Małysza jako konsultanta grup szkoleniowych skoków narciarskich i kombinacji norweskiej na najbliższe sezony. Adam zapowiedział że nie będzie to konsultacja jedynie na „telefon” ale że gdy zajdzie potrzeba będzie brał także udział w zgrupowaniach.

Następnie wyświetlono film o Kamilu Stochu, opowiadający o początkach jego kariery, pierwszych nartach, szkole, pierwszych sukcesach, pasjach i marzeniach.

Kolejną częścią konferencji było nagrodzenie sportowców za osiągnięcia w sezonie 2011/2012. Nagrody wręczone przez prezesa Apoloniusza Tajnera i prezesa Grupy LOTOS Pawła Olechnowicza otrzymali: biegaczka Justyna Kowalczyk oraz jej trener Aleksander Wierietielny, skoczkowie Kamil Stoch, Piotr Żyła, Krzysztof Miętus, Maciej Kot, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka, Bartłomiej Kłusek, Tomasz Byrt oraz trenerzy: Łukasz Kruczek i Robert Mateja.

Kamil Stoch zapytany przez prowadzącego konferencje jak wspomina sezon odpowiada że nie jest do końca zadowolony ze względu na Turniej Czterech Skoczni i końcówkę sezonu ale cieszy się z faktycznych osiągnięć. Wiemy też że udało mu się już odpocząć po sezonie i że czas ten spędził w domu z rodziną.

Na pytanie, czy wie już z trenerem co zrobić by kolejny sezon był kolejnym krokiem do przodu, obecny lider skoków odpowiada krótko: „Oczywiście że tak".

Aleksander Zniszczoł natomiast, odczuł lekki niedosyt po Mistrzostwach Świata Juniorów w Erzurum (srebrny medal), liczył na wiecej, ale generalnie jest zadowolony. Kolejne z serii pytań wywoływały uśmiech zgromadzonej publiczności. Srebrny Medalista MŚ z Erzurum został zapytany czy podgląda czasem Kamila Stocha na co Kamil dodał: „oby nie pod prysznicem". Prowadzący starał się wyjaśnić że oczywiście mówimy tu o skokach i technice ale odpowiedź Zniszczoła ze podgląda nie tylko Kamila ale czasami także innych najlepszych skoczków i ogląda z nimi filmiki wywołała salwę śmiechu na sali i uniemożliwiła wręcz kontynuowanie wywiadu.

Podczas krótkiej przerwy kawowej można było porozmawiać ze skoczkami i trenerami, oczywiście największa kolejka była do przeprowadzenia wywiadu z Mistrzem Adamem i z Mistrzynią Justyną.

Dalsza część konferencji to kolejny film, tym razem podsumowujący „Lotos Cup". Można było znów się posłuchać wypowiedzi młodych skoczków i ich rodzin z wplecionym w ich wypowiedzi charakterystycznym żargonem skoków narciarskich. I wreszcie z rąk Pawła Olechnowicza, Apoloniusza Tajnera i Kamila Stocha nagrodzono najlepszych programu „Lotos Cup" w każdej kategorii oraz najważniejszych sponsorów PZNu.

informacja własna

Podziel się:

Dodaj komentarz