ANDREAS KOFLER SPORTOWCEM ROKU w TYROLU

ANDREAS KOFLER SPORTOWCEM ROKU w TYROLU

kofler%20andreas - ANDREAS KOFLER SPORTOWCEM ROKU w TYROLUNiespełna 28-letni skoczek narciarski Andreas Kofler wybrany został na sportowca roku w głosowaniu, które odbyło się w Tyrolu. W ten sposób nagrodzony został za najlepszy sezon w swojej dotychczasowej karierze sportowej.

Sezon 2011/2012 przyniósł Austriakowi początkowo wiele radości. Andreas Kofler wygrywał w trzech pierwszych konkursach indywidualnych, ustanawiając ponadto rekord na skoczni Lysgaardsbakken K-90 w Lillehammer w Norwegii. Bezkonkurencyjny był również w Engelbergu i Innsbrucku. Pozostałe konkursy przebiegały dla niego z naprzemiennym szczęściem. Wysoką pozycję zajmował w Turnieju Czterech Skoczni, zdobywając brązowy medal oraz w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Prowadzenie w niej udało mu się utrzymać aż do konkursów w Zakopanem. Ostatecznie rywalizację zakończył na trzeciej pozycji.

Jak podaje portal berkutschi.com Kofler otrzymał nagrodę podczas gali w Innsbrucku z rąk Armina Koglera – utytułowanego rodaka, dwukrotnego zwycięzcy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Kogler skomentował wyjątkową postawę zawodnika słowami – „potrafi uśmiechać się zawsze, nawet po przegranej”.

Ku zaskoczeniu kibiców, nagrody tej nie otrzymał w tym sezonie Gregor Schlierenzauer. Zwyciężył on w Turnieju Czterech Skoczni, a do pierwszego miejsca w końcowej klasyfikacji generalnej zabrakło mu zaledwie 58 punktów. Skoczkowie z Tyrolu docenieni zostali również otrzymując tytuł najlepszej drużyny roku za zwycięstwa w klasyfikacji FIS Team Tour i klasyfikacji Pucharu Narodów.

Źródło: berkutschi.com

Podziel się:

Dodaj komentarz