MARTIN SCHMITT PODJĄŁ DECYZJĘ o KONTYNUOWANIU KARIERY!

MARTIN SCHMITT PODJĄŁ DECYZJĘ o KONTYNUOWANIU KARIERY!

schmitt%20martin%202 - MARTIN SCHMITT PODJĄŁ DECYZJĘ o KONTYNUOWANIU KARIERY!Po zakończeniu sezonu 2011/2012 pojawiło się sporo spekulacji na temat kariery jednego z najwybitniejszych skoczków w historii – Martina Schmitta. W generalnej klasyfikacji zajął odległą 65. lokatę, w większości konkursów zawodząc oczekiwania zarówno kibiców, jak i swoje własne. Ikona niemieckich skoków podjęła jednak decyzję o kontynuowaniu sportowej kariery.

„Mimo, że miniony sezon był bardzo rozczarowujący, między innymi dlatego, że musiałem zmagać się z kontuzją kolana, chcę zaznaczyć, że nie straciłem radości ze skoków narciarskich i motywacji do tego sportu. Pewnie łatwiej byłoby zamknąć po prostu ten rozdział życia, ale ja wciąż widzę szanse na konkurowanie z najlepszymi skoczkami świata na najwyższym poziomie i chcę przyjąć to wyzwanie z pełnym zaangażowaniem i pasją.” – powiedział Martin Schmitt w rozmowie z przedstawicielami Niemieckiego Związku Narciarskiego.

Nawet trener kadry narodowej Werner Schuster, pomimo słabszych wyników utytułowanego skoczka, nadal zapewnia, że drzwi dla doświadczonych sportowców są w drużynie otwarte. „Martin ma kontuzję za sobą, a to był warunek, aby znów móc skakać na wysokim poziomie. Teraz będzie się przygotowywał indywidualnie w Hinterzarten, pomogą mu Stefan Horngacher i Jens Deimel. Jeśli Martin będzie konsekwentny, ma szanse powrócić do drużyny narodowej.” – powiedział Schuster.

Przypomnijmy, że po kontuzji, której nabawił się na początku tego roku, wystąpił już m.in. gościnnie w Mistrzostwach Kanady w Whistler, gdzie zajął 2. miejsce (wygrał wówczas reprezntant gospodarzy – Mackenzie Boyd-Clowes).

Źródło: fisskijumping.com

Podziel się:

Dodaj komentarz