OGŁOSZONO NORWESKĄ KADRĘ PAŃ NA SEZON 2012/2013

OGŁOSZONO NORWESKĄ KADRĘ PAŃ NA SEZON 2012/2013

sagen%20anette - OGŁOSZONO NORWESKĄ KADRĘ PAŃ NA SEZON 2012/2013Niedługo po ogłoszeniu norweskich kadr mężczyzn w skokach narciarskich na nadchodzący sezon, teraz wiadomo już w jakim składzie będą występowały panie z Norwegii. Kadra A kobiet będzie składać się z 6 zawodniczek. Będą to: Anette Sagen, Line Jahr, Maren Lundby, Synne Steen Hansen, Gyda Enger i Jenny Synnoeve Hagemoen.

W minionym sezonie w Pucharze Świata sklasyfikowano 5 z nich. Najlepiej prezentowała się Sagen, plasując się ostatecznie na 6. miejscu. W sztabie szkoleniowym na stanowiskach pozostali trener Christian Meyer oraz jego asystent Erik Renmaelmo.

Dyrektor sportowy ds. norweskich skoków narciarskich – Clas Brede Brathen zapowiedział, że w ramach przygotowań do nadchodzącego sezonu panie będą częściej trenować razem z drużyną męską. Potwierdził to także trener Meyer, który powiedział: „Jeśli uda nam się z paniami dojść do poziomu technicznego skoków kadry mężczyzn, wówczas zawodniczki mogą uzyskać sporą przewagę nad pozostałymi dziewczynami.”

Warto zaznaczyć, że poza kadrą A pań, ogłoszono również norweską kadrę juniorek, która składać się będzie z czterech skoczkiń. Będą to: Anna Odine Strom, Caroline Roestad, Marte Pauline Skinnes i Maria Beisvaag. Ich trenerem będzie Rune Rebne.

„Wiele z dziewczyn poczyniło duże postępy, mogą teraz kontynuować szkolenie. Mamy bardzo młodą drużynę, która posiada ogromny potencjał.” – podsumował Christian Meyer.

Źródło: media norweskie


Podziel się:

Dodaj komentarz