ZGRUPOWANIE ROSJAN W SOCZI, KORNILOV WRACA PO OPERACJI

ZGRUPOWANIE ROSJAN W SOCZI, KORNILOV WRACA PO OPERACJI

kornilov%20denis - ZGRUPOWANIE ROSJAN W SOCZI, KORNILOV WRACA PO OPERACJI5 maja w Soczi rozpoczęło się pierwsze zgrupowanie rosyjskich skoczków przed sezonem. Bierze w nim udział dziewięciu z dziesięciu zawodników kadry narodowej. Absencja Alexeya Romahova spowodowana jest jego egzaminami na studiach.

Poza tym planowo na zgupowaniu pojawili się: Dimitry Vassiliev, Denis Kornilov, Ilja Rosliakov, Anton Kalinitschenko, Dimitry Ipatov, Alexander Sardyko, Petr Czadajew, Ilmir Hazetdinov, Roman Trofimov oraz uzdolniony junior z Sankt Petersburga – Vladislav Boyarintsev (w zastępstwie za Romashova).

Trener Alexander Arefiew przedstawił aktualną sytuację podczas zgrupowania w rozmowie z portalem allsportinfo.ru. Rosyjski szkoleniowiec powiedział, że warunki w Soczi są bardzo dobre do trenowania. Zawodnicy spędzą najwięcej czasu przy regeneracji oraz fizycznym przygotowaniu do cięższych treningów. 

Należy podkreślić, że lider rosyjskiej reprezentacji – Denis Kornilov wraca do treningów po operacji kolana, którą przeszedł pod koniec marca i jak mówi trener Arefiew będzie on trenował przy niskim natężeniu, ponieważ najważniejsze jest, by nie przeciążyć operowanej nogi i żeby rekonwalescencja mogła przebiec na tyle sprawnie aby najlepszy z Rosjan mógł w pełni sił przystąpić do sezonu.

Zgrupowanie potrwa do 14 maja, a już 18 maja cała kadra przejdzie dokładne badania lekarskie.

Źródło: tramplin.perm.ru / allsportinfo.ru

Podziel się:

Dodaj komentarz