You are currently viewing NORWESKA KADRA NA PUCHAR KONTYNENTALNY Z JACOBSENEM

NORWESKA KADRA NA PUCHAR KONTYNENTALNY Z JACOBSENEM

9.05.2012 r. / 12:50
span><span style= - NORWESKA KADRA NA PUCHAR KONTYNENTALNY Z JACOBSENEMPo nominacjach do przyszłych konkursów Letniej Grand Prix i Pucharu Świata Norwegia nominowała skoczków, którzy mają występować w Pucharze Kontynentalnym. 

Będą to: Vegard Swensen, Ole Marius Ingvaldsen, Robert Johansson, Kenneth Gangnes, Atle Pedersen Roensen, Johan Martin Brandt i Anders Jacobsen.

Jacobsen wraca do międzynarodowej rywalizacji po roku przerwy. Pomimo zwycięstwa w Mistrzostwach Norwegii tego roku w Voss nie znalazł się w kadrze decyzją trenera Alexandra Stoeckla. Austriak uzasadnia to potrzebą ustabilizowania formy Jacobsena.

Anders Jacobsen ze zrozumieniem podszedł do tej decyzji.

"Moim celem jest zakwalifikować się do drużyny narodowej na Letnią Grabnd Prix. Mogę to osiągnąć dzięki dobrym występom w zawodach krajowych w czerwcu oraz w Letnich Pucharach Kontynentalnych jeszcze przed LGP" - powiedział Norweg.

Do sytuacji kadr odniósł się również dyrektor sportowy ds. norweskich skoków - Clas Brede Brathen"W ostatnim sezonie trzech, czterech zawodników zdołało uzyskać możliwość występu w Pucharze Świata, zaczynając od zawodów Pucharu Kontynentalnego. W nadchodzącym sezonie naszym celem będzie złożenie najlepszej drużyny zaczynając od Andersa Bardala. Skoczkowie, którzy będą się najlepiej prezentować latem, dostaną szansę występu w zawodach Pucharu Świata. Nawet zawodnicy, którzy nie znajdą się w podstawowych drużynach dzięki ciężkiej pracy i dobrym skokom mają szansę zostać nominowani."

Oto pełny skład norweskich kadr na sezon 2012/2013:

Kadra na Puchar Świata: Anders Bardal, Tom Hilde, Rune Velta, Anders Fannemel, Vegard Sklett, Bjoern Einar Romoeren, Andreas Stjernen.

Kadra na Puchar Kontynentalny: Vegard Swensen, Ole Marius Ingvaldsen, Robert Johansson, Kenneth Gangnes, Atle Pedersen Roensen, Johan Martin Brandt, Anders Jacobsen.

Kadra Pań na Puchar Świata: Anette Sagen, Maren Lundby, Line Jahr, Jenny Synnoeve Hagemoen, Gyda Enger, Synne Steen Hansen,

Kadra Pań (juniorki): Anna Odine Strom, Caroline Roestad, Marte Pauline Skinnes, Maria Beisvaag.

Źródło: fisskijumping.com


Podziel się:

Dodaj komentarz