You are currently viewing ROBERT MATEJA o PRZYGOTOWANIACH DO SEZONU: PRACUJEMY RAZEM

ROBERT MATEJA o PRZYGOTOWANIACH DO SEZONU: PRACUJEMY RAZEM

10.05.2012 r. / 18:50 / pzn.pl
mateja - ROBERT MATEJA o PRZYGOTOWANIACH DO SEZONU: PRACUJEMY RAZEMNa oficjalnej stronie Polskiego Związku Narciarskiego ukazał się wywiad z Robertem Mateją – trenerem polskiej kadry B. Z rozmowy dowiedzieć możemy się dużo o planach na najbliższy sezon letni, czyli głównie treningach, zawodnikach oraz dalszej współpracy z Adamem Małyszem.

W pierwszym pytaniu pada odpowiedź na powód dla jakiego powołano do kadry młodzieżowej trzech nowych, niedoświadczonych zawodników – Szymona Szostoka, Mateusza Kojzara oraz Krzysztofa Bieguna. Robert Mateja tłumaczy: „Po dobrych wynikach tej zimy uznaliśmy, że cała trójka zasługuje na znalezienie się w kadrze młodzieżowej. Dobrze prezentowali się m.in. w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, znaleźli się na podium LOTOS Cup w swojej kategorii wiekowej. Dwóch zawodników z kadry młodzieżowej jest juniorami ostatni rok, dlatego trzeba patrzeć w przyszłość, aby kadra cały czas była mocna.”

Wątpliwości dotyczące podziału kadry B wyjaśnia krótko: „Nasza kadra została podzielona pod względem ilości sprzętu, ale nie treningów. (…) Będziemy się starać, żeby cała grupa trenowała wspólnie, ponieważ gdy jest więcej lepszych zawodników w grupie, wtedy łatwiej można się porównać z nimi, podciągnąć do ich poziomu. „

Współpraca z Adamem Małyszem opierać się będzie na podobnie jak ostatniej zimy na konsultacjach – „Adam zawsze był chętny do współpracy z nami i czynił to nawet wtedy, gdy nie pełnił żadnej funkcji w PZN. Myślę, że to dalej będzie funkcjonować, nawet lepiej niż zeszłej zimy. Adam ma swoje zajęcia, wciąż zajmuje się rajdami, ale kiedy tylko znajdzie dla nas czas, to nam pomoże. Mamy zaplanowanych dużo obozów w Szczyrku i Wiśle, więc będzie miał blisko, aby wpaść w odwiedziny.”

Sezon przygotowawczy rozpoczyna się już 21 maja w Szczyrku. Trenerzy pochodzić będą indywidualnie do każdego zawodnika, by zwrócić uwagę na jego mocne strony i możliwość szybkiego rozwoju zdolności. Praca skupiać się będzie głównie na odbiciu z progu, jego mocy i kierunku, gdyż wymuszają to na skoczkach nowe kombinezony. Ponadto początkowy okres przygotowań spędzą z grupą A, dając szansę wykazania się i udziału w pierwszych startach najlepszym. Ostateczny podział nastąpi pod koniec czerwca, kiedy to dowiemy się którzy zawodnicy pojadą na Letnią Grand Prix, bądź na Puchar Kontynentalny.

Wywiad przeprowadzony przez Alicję Kosman w całości przeczytać można na stronie: pzn.pl

Źródło: pzn.pl

Podziel się:

Dodaj komentarz