SŁOWEŃCY POSKACZĄ, KADRA WYBRANA

SŁOWEŃCY POSKACZĄ, KADRA WYBRANA

13.05.2012 r. / 15:25

kranjec%20robert - SŁOWEŃCY POSKACZĄ, KADRA WYBRANASłoweńcy jako jedna z pierwszych reprezentacji rozpoczęli już treningi przygotowujące do nadchodzącego nowego sezonu. Cała kadra z wyjątkiem Jerneja Damjana wybrała się do Austrii, gdzie na skoczni w Villach, pod okiem trenera Gorana Janusa będzie oddawać swoje pierwsze skoki tej wiosny.

W sezonie 2011/2012 zawodnicy Gorana Janusa byli jedną z największych niespodzianek. Po słabym początku sezonu przyszły sukcesy: złoty medal Roberta Kranjca i trzecie miejsce drużynowo na MŚ w Lotach w Vikersund, zwycięstwo „Robiego” w klasyfikacji lotów narciarskich. Ponadto Słoweńcy zajęli 5. miejsce w Pucharze Narodów.

Trener Słoweńców studzi jednak emocje związane z wynikami jego podopiecznych ubiegłej zimy: ” Chłopaki są bardzo zmotywowani, ale tamten sezon już się skończył. Zaczynamy wszystko od nowa. Przed nami wiele ciężkiej pracy.”

W czasie pierwszych treningów Goran Janus podał również skład kadry A Słowenii. Będzie ona wyglądała następująco: Robert Kranjec, Peter Prevc, Nejc Dezman, Jurij Tepes, Jure Sinkovec, Dejan Judež, Jernej Damjan, Mitja Meznar i Jaka Hvala. W sztabie szkoleniowym Słoweńców pozostaną Nejc Frank i Jani Grilic.

Źródło: skispringen-news.de

Podziel się:

Dodaj komentarz