KANDYDACI NA GOSPODARZA MŚ w NARCIARSTWIE KLASYCZNYM: OBERSTDORF

KANDYDACI NA GOSPODARZA MŚ w NARCIARSTWIE KLASYCZNYM: OBERSTDORF

26.05.2012 r. / 10:50

 oberstdorf%202017 - KANDYDACI NA GOSPODARZA MŚ w NARCIARSTWIE KLASYCZNYM: OBERSTDORFCzwartym, ostatnim już kandydatem, ubiegającym się o stanowisko organizatora Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym 2017, jest niewielkie miasto na południu Niemiec – Oberstdorf. Jest ono znane nam wszystkim z odbywających się tam corocznie zawodów Turnieju Czterech Skoczni. Oberstdorf już dwukrotnie organizował te mistrzostwa, a było to w roku 1987 oraz 2005.

Niemcy posiadają wieloletnią tradycję sportów zimowych. Atmosfera tam panująca wyróżnia się niezwykłą gościnnością i ciepłem. Udziela się ona przede wszystkim zawodnikom i gościom, którzy z chęcią wracają tam każdego roku. Zawody i przeróżne inne festiwale sportowe są perfekcyjnie przygotowywane i odbywają się bez zastrzeżeń. Ich popularność jest w Niemczech ogromna i słynna na całym świecie, a mieszkańcy kraju zjeżdżają w czasie ich trwania tłumnie pod skocznię, entuzjastycznie przyjmując i dopingując wszystkich zawodników.

Pokazują oni jednocześnie swoją wielką pasję i zaangażowanie w uczestnictwo w takich prestiżowych imprezach. Organizatorzy zapewniają ponadto świetną zabawę podczas mistrzostw i wyjątkowe, niezapomniane wspomnienia dla uczestników tego wydarzenia. Dużym atutem staje się tu również chęć zainteresowania sportami młodego pokolenia. Motto przewodnie brzmi: „Ścieżka do serca!”. Niemcy postarają się podbić serca zawodników, mediów z całego świata, rodziny FIS-u, przyszłych talentów narciarskich, zostać w ich pamięci i na długie lata zapisać się w historii skoków narciarskich.

oberstdorf%20schattenbergschanze - KANDYDACI NA GOSPODARZA MŚ w NARCIARSTWIE KLASYCZNYM: OBERSTDORFW celu uzyskania tytułu gospodarza mistrzostw, planowane są również modernizacje, przebudowy i ulepszenia istniejących już obiektów sportowych, które zapewnią zawodnikom optymalne warunki do treningów, bezpieczne, sprawiedliwe zawody oraz dalszy, dynamiczny rozwój sportu niemieckiego. Postęp infrastruktury regionu Allgäu wpłynie przede wszystkim na jego atrakcyjność dla turystów, którzy tłumnie i chętnie będą odwiedzać tamte tereny. Mistrzostwa Świata wspomagać będą także promowanie młodych zawodników i ich przyszłą karierę sportową. Oberstdorf wyróżnia się ponadto spośród reszty kandydatów szczególnym zwróceniem uwagi na ochronę środowiska i problemy z nim związane.

Oberstdorf z pewnością nie zawiódłby przy organizacji, a trybuny wypełniłyby się aż po ostatnie miejsce. Jego kandydatura niewątpliwie warta jest szczególnego rozpatrzenia. Na ostateczną decyzję trzeba jednak poczekać. Napłynie ona do nas być może już pod koniec tego miesiąca z kongresu Światowej Federacji Narciarskiej FIS, gdzie rozstrzygnięte zostaną wszystkie spory, postanowienia i wątpliwości dotyczące nadchodzącego sezonu narciarskiego.

Źródło: berkutschi.com / informacje własne

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz