PRZYGOTOWANIA NORWEGÓW DO SEZONU, STÖCKL ZADOWOLONY

PRZYGOTOWANIA NORWEGÓW DO SEZONU, STÖCKL ZADOWOLONY

 5.06.2012 r. / 00:45

stoeckl%20alexander - PRZYGOTOWANIA NORWEGÓW DO SEZONU, STÖCKL ZADOWOLONYSezon przygotowań do Pucharu Świata 2012/2013 ruszył pełną parą. Zgrupowania treningowe rozpoczęły reprezentacje wielu państw. Wiemy, że kadra Norwegii jest już po pierwszych skokach, a w tym tygodniu wyrusza na kolejne.

Norwegowie pod wodzą Alexandra Stöckla, zakończyli pierwsze zgrupowanie, które rozpoczęli od treningu fizycznego by następnie oddać pierwsze skoki na Gjerpenkollen i Midstua w Oslo. Na każdym z obiektów trenowali po dwa dni. Pogoda dopisała zawodnikom, którzy mogli się cieszyć przepięknym słońcem. Cała ekipa jest w dobrych nastrojach, z entuzjazmem czeka na cykl Letniej Grand Prix.

Oto co powiedział nam Alexander Stöckl o zgrupowaniu:

„Zgrupowanie było bardzo udane. Zawodnicy zaczynali skakanie w kombinezonach do cross country, co było specjalnym zadaniem dla nich jako sportowców i poradzili sobie z tym dobrze. W związku z tym, że trenowaliśmy głównie na obiekcie K-70, nie jest łatwo powiedzieć kto skacze na chwilę obecną najlepiej. Forma motoryczna zawodników jest dobra i staramy się aby udowodnili to na skoczni. Do tej pory jestem zadowolony z przygotowań do sezonu, zobaczymy jak będzie wyglądać sytuacja w następnych etapach.”

Zawodnicy dostali kilka dni wolnego by móc odpocząć przed kolejnym, ciężkim treningiem fizycznym.

informacja własna

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz