FIS CUP w RASNOVIE – POCZĄTEK SEZONU LETNIEGO

FIS CUP w RASNOVIE – POCZĄTEK SEZONU LETNIEGO

 9.06.2012 r. / 21:45

sinkovec%20jure - FIS CUP w RASNOVIE - POCZĄTEK SEZONU LETNIEGOKonkursem FIS Cup w rumuńskim Rasnovie na skoczni HS 71 (K-64) rozpoczął się letni sezon skoków narciarskich. Zawody o stosunkowo niskiej randze obfitowały jednak w uczestników znanych w świecie skoków. Zwyciężył w nich Słoweniec Jure Sinkovec z notą 259,1 punktu (69,5 i 72 m).

Drugie miejsce zajął Czech Lukas Hlava – 250,2 pkt (67 i 69 m), a na najniższym stopniu podium uplasował się rodak Sinkovca – Robert Kranjec – 236,6 pkt (63,5 i 66,5 m). Tuż za podium znalazł się utytułowany Austriak – Thomas Morgenstern. Kolejne lokaty należały kolejno do Vojtecha Stursy (Czechy) i Markusa Schiffnera (Austria).

Należy zauważyć, że dla zawodników startujących zazwyczaj w Pucharze Świata i Pucharze Kontynentalnym rywalizacja o punkty na tej wielkości obiekcie była dośc nietypowa. Niewielka skocznia pretendowała skoczków dysponujących mocnym wybiciem z progu.

Wielu zawodników potraktowało konkurs w Rumunii jako trening przed Letnią Grand Prix oraz jako test dyspozycji i formy po pierwszych treningach na skoczni.

PEŁNE WYNIKI FIS CUP w RASNOVIE

Źródło: fisskijumping.com

 

Podziel się:

Dodaj komentarz