MAŁA REWOLUCJA PO DECYZJACH FIS

MAŁA REWOLUCJA PO DECYZJACH FIS

 9.06.2012 r. / 10:27

fis%20logo - MAŁA REWOLUCJA PO DECYZJACH FISW czasie zakończonego niedawno kongresu FIS w Korei Południowej oprócz decyzji o tym, kto zorganizuje Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym w 2017 roku (ostatecznie będzie to fińskie Lahti) podjęto także inne decyzje związane z przepisami technicznymi.

Jedną z najważniejszych kwestii może się okazać zwiększenie uprawnień trenerów w zakresie zmiany wysokości platformy najzadowej dla swoich zawodników. Przed skokiem podopiecznego szkoleniowiec będzie miał możliwość zadecydowania o obniżeniu belki. Zwiększy to z pewnością wpływ trenerów na wyniki. Należy też dodać, że będą oni mieli stały kontakt radiowy z zawodnikami.

Podjęto także decyzję o możliwości przeprowadzania zimowych zawodów w skokach narciarskich na rozbiegu ceramicznym, w przypadku problemów technicznych i organizacyjnych. Będzie to uzależnione od opinii jury danego konkursu.

Zmieniono wymagania bezpośrednio dotyczące skoczkiń narciarskich. Wskaźnik BMI (Body-Mass-Index) podniesiono z 20,5 na 21, zatem panie będą miały takie same wymagania związane z BMI, jak panowie.

Potwierdziły się również podjęte już wcześniej decyzje związane z ciaśniejszymi kombinezonami przylegającymi do ciała.

Jedną z najbardziej rewolucyjnych zmian będzie jednakże pierwszy w historii Pucharu Świata Kobiet konkurs na skoczni dużej, który odbędzie się na skoczni Holmenkollbakken HS 134 (K-120) w Oslo. Można zatem określić, że rozwój skoków narciarskich pań jako dyscypliny sportowej – trwa.

Źródło: fisskijumping.com

 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz