KIMMO YLIRIESTO ZAKOŃCZYŁ KARIERĘ

KIMMO YLIRIESTO ZAKOŃCZYŁ KARIERĘ

10.06.2012 r. / 16:12

yliriesto%20kimmo%20fin - KIMMO YLIRIESTO ZAKOŃCZYŁ KARIERĘFińskie skoki przeżywają od jakiegoś czasu poważny kryzys: po odejściu najlepszych Janne Ahonena i Matti Hautamaekiego w kadrze brakuje solidności i jakości. Finowie tak słabej kadry nie mieli prawdopodobnie nigdy wcześniej. Słabe wyniki i brak perspektyw były przyczyną podjęcia decyzji o zakończeniu kariery przez kolejnego skoczka: Kimmo Yliriesto. Matti Hautamaeki, powiedział wprost: „to kolejna strata dla fińskich skoków…”

O takiej decyzji 29-letniego skoczka z Rovaniemi dowiedzieliśmy się z jego profilu na Facebooku. Zawodnik wspomniał, że rozważał tą decyzję od ubiegłej zimy, czuł się wypalony i nie widzi już obecnie nadziei na kontynuowanie kariery. Nie bez znaczenia są tutaj kwestie finansowe.

Kimmo był jedną z wielkich nadziei fińskich skoków, szczególnie po zdobyciu złotego medalu w drużynie na skoczni w Karpaczu podczas Mistrzostw Świata Juniorów ( 2001 r.) W tamtym okresie nic nie zapowiadało takiej zapaści kraju będącego niegdyś potęgą w skokach narciarskich. Ostatnimi czasy Yliriesto bez większych sukcesów startował w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Jego najlepszym występem było 7 miejsce w zawodach Pucharu Świata w Sapporo w 2005 roku.


Podziel się:

Dodaj komentarz