You are currently viewing TOMAS LOVSE – PREZES SŁOWEŃSKIEGO ZWIĄZKU NARCIARSKIEGO SKŁADA REZYGNACJĘ PO PORAŻCE PLANICY

TOMAS LOVSE – PREZES SŁOWEŃSKIEGO ZWIĄZKU NARCIARSKIEGO SKŁADA REZYGNACJĘ PO PORAŻCE PLANICY

10.06.2012 r. / 11:33

planica%202%20nordic%20center - TOMAS LOVSE - PREZES SŁOWEŃSKIEGO ZWIĄZKU NARCIARSKIEGO SKŁADA REZYGNACJĘ PO PORAŻCE PLANICYKongres FIS w Korei Południowej dobiegł końca. Decyzje podjęte podczas spotkania wzbudziły falę emocji w wielu krajach, również w Polsce. O szczególnej sytuacji przeczytać możemy jednak na portalu berkutschi.com, który informuje o zaistaniałym skandalu w Słowenii, związanym z przegraną Planicy w walce o stanowisko gospodarza Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym. Ostatecznie zwyciężyło fińskie Lahti.

Tomaz Lovse - prezes krajowego związku narciarskiego - złożył rezygnację po niekorzystym werdykcie dla Planicy. Padają również oskarżenia w jego kierunku, o rzekomym "wywieraniu wpływu" na członków rady Fis-u i nakłanianiu ich do wyboru słoweńskiej stolicy narciarskiej. Prezes Fis-u Gian Franco Kasper potwierdził również pogłoski jako że Lovse atakował go mailami.

Prezes Lovse odpiera wszystkie zarzuty, dodając, że jest padł ofiarą zniesławienia. Oskarżył ponadto Janeza Kocijanica - słoweńskiego członka rady - "o bezpodstawne zarzuty dotyczące szans Planicy na wygraną w głosowaniu". Obecnie trwają poszukiwania jego następcy.

Źródło: berkutschi.com

Podziel się:

Dodaj komentarz