ZMIANY TRENERÓW KADR KOBIET I JUNIORÓW w ROSJI

borowitin%20aleksiej - ZMIANY TRENERÓW KADR KOBIET I JUNIORÓW w ROSJIReprezentacja Rosji kobiet w skokach narciarskich ma nowego trenera. Od dziś jest nim Aleksiej Borowitin, zaś kadrę juniorów ”Sbornej” poprowadzi Ildar Fatkulin.

Aleksiej Borowitin ma 58 lat. Jako skoczek był dwukrotnym brązowym medalistą Mistrzostw Świata – w 1974 r. na skoczni K-90 w Falun i w 1978 r. na obiekcie K-85 w Lahti. Trenerem jest od 18 lat.

Z kolei Ildar Fatkulin tym roku obchodzić będzie 30 lat. W trakcie swojej kariery skoczka bez sukcesów występował na czterech Mistrzostwach Świata (z uwzględnieniem lotów) i dwóch igrzyskach olimpijskich (2002 i 2006). Ostatnie trzy lata pracował jako jeden z asystentów trenera rosyjskiej drużyny narodowej.

„Zmiany personalne w sztabach trenerskich kobiet i juniorskich reprezentacji Rosji zaszły w związku ze słabymi występami zawodniczek i zawodników w ubiegłym sezonie. 6 czerwca w naszej federacji odbyło się spotkanie ze wszystkimi trenerami i zespołami specjalistów ds. skoków narciarskich. Omawialiśmy plany i cele na nowy sezon. Zdecydowaliśmy, że trzeba odpowiednio się przygotować do Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2014 roku. Tylko świetne przygotowanie może nam zapewnić dobre wyniki na Olimpiadzie” – powiedział Agencji Sportowej „All Sport” Aleksander Uwarow – Prezes Federacji Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej w Rosji.

Źródło: tramplin.perm.ru

Podziel się:

Dodaj komentarz