HARRI OLLI JUŻ TRENUJE

HARRI OLLI JUŻ TRENUJE

15.06.2012 r. / 23:25

olli%20harri - HARRI OLLI JUŻ TRENUJENajbardziej kontrowersyjny fiński skoczek ostatnich lat – Harri Olli, który w kwietniu tego roku ogłosił, że wznawia sportową karierę, rozpoczął intensywne przygotowania do najbliższego sezonu. Wedle fińskiego tabloidu „Iltalehti” srebrny medalista mistrzostw świata z Saporro z 2007 roku, intensywnie trenuje przez 6 dni w tygodniu. W ciągu ostatnich kilku dni oddał ponad 20 skoków.

Wznowienie kariery, a tym samym ciężkiego okresu przygotowawczego jest dla Harriego z pewnością ogromnym obciążeniem. Mimo to, po pierwszej sesji treningowej jego trener – Kimmo Kykkänen jest zadowolony z jakości skoków swojego podopiecznego. Harri trenuje na nowych nartach, zajmuje się także wybraniem i dopasowaniem nowego kombinezonu. Nowe przepisy redukują bowiem odstającą od ciała skoczków powierzchnię nośną praktycznie do „zera”.

Ponadto, by uzyskać stabilną formę, Fin zwraca uwagę na dietę – znów musi drastycznie zmniejszyć ilość i zmienić jakość posiłków. Rzucił nawet palenie. Prowadzi już nie tylko sportowy, ale i zdrowy styl życia. „On żyje znowu jak sportowiec” – mówi wprost Kykkänen. Już wkrótce będzie mógł udowodnić swoje umiejętności w pierwszym krajowym konkursie letnich skoków w fińskim Vuokatti.

Źródło: skijumping.de

Podziel się:

Dodaj komentarz