EVA LOGAR i TOMAŽ NAGLIČ o KONKURSIE MIESZANYM w SŁOWENII dla SkokiPolska.pl

EVA LOGAR i TOMAŽ NAGLIČ o KONKURSIE MIESZANYM w SŁOWENII dla SkokiPolska.pl

 24.06.2012 r. / 12:30

mostec - EVA LOGAR i TOMAŽ NAGLIČ o KONKURSIE MIESZANYM w SŁOWENII dla SkokiPolska.plNiedawno w Słowenii na skoczni Mostec w Lublanie odbył się mieszany konkurs skoków narciarskich. Skoczkowie i skoczkinie z tego kraju po raz pierwszy na taką skalę testowali ten sposób rozgrywania zawodów. O opinię o mieszanych konkursach zapytaliśmy przedstawicielkę Pań (Eva Logar) i przedstawiciela Panów (Tomaž Naglič). Oto co powiedzieli:

Eva Logar (3. miejsce w drużynie z Robertem Kranjcem):

„Już od początku mogę powiedzieć, że uwielbiam konkursy mieszane, to bardzo atrakcyjny sposób rozgrywania zawodów dla kibiców, a my – sportowcy również mamy przy tym wiele radości. Przede wszyskim chcę pograulować organizatorom konkursu skoków na skoczni Mostec. Jestem zadowolona ze swoich skoków i z 3. miejsca, jednak gdyby skoki odbywały się w Kranju, mogłoby być jeszcze lepiej. logar%20eva - EVA LOGAR i TOMAŽ NAGLIČ o KONKURSIE MIESZANYM w SŁOWENII dla SkokiPolska.plTaki sposób rozgrywania zawodów jest znakomitym sposobem na popularyzację skoków narciarskich w Słowenii – rozgrywany raz do roku mógłby stać się miejscową tradycją. Uważam jednak, że konkursy mieszane nie będą odgrywały głównej roli w przyszłości w skokach, ponieważ jakkolwiek by na to nie patrzeć – jest to sport indywidualny.

Trzeba jednak przyznać, że jest wiele krajów mających tutaj spore możliwości. Słowenia ma świetnych zawodników i zawodniczki, zobaczymy jak to będzie. Sądzę, że mamy realne szanse na zajmowanie w konkursach mieszanych miejsc w czołowej trójce.”

Tomaž Naglič (1. miejsce w drużynie z Mają Vtic):

„To było bardzo miłe uczucie – wygrać pierwszy mieszany konkurs skoków narciarskich w historii, pomimo, że był to rozgrywany na innych zasadach niż te które będą miały miejsce w czasie Letniego Grand Prix czy Pucharu Świata. Skakaliśmy w drużynach złożonych z dwóch osób (skoczkini i skoczek), a nie z czterech (2 skoczkinie i 2 skoczków). To było dla nas coś nowego, a przy okazji mieliśmy przy tym sporo zabawy, każdy cieszył się tym konkursem. Zarówno Maja Vtic, jak i ja oddaliśmy bardzo dobre skoki – jestem z tego zadowolony.

naglic%20tomaz%20lot - EVA LOGAR i TOMAŽ NAGLIČ o KONKURSIE MIESZANYM w SŁOWENII dla SkokiPolska.plMyślę jednak, że jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić, czy ten sposób rozgrywania zawodów, to będzie przyszłość skoków narciarskich. Trzeba jednak przyznać, że skoki narciarskie pań rozwijają się bardzo szybko, a wraz z wprowadzeniem konkursów mieszanych, ten rozwój będzie coraz wyraźniejszy. Jestem także przekonany, że ten rodzaj konkursów będzie interesujący dla widzów i kibiców. Poczekajmy trochę, przyszłość pokaże jak będą wyglądały oficjalne konkursy mieszane.”

informacja własna

 

ž

 

Podziel się:

Dodaj komentarz