You are currently viewing ROSYJSKIE SKOCZKINIE ZAKOŃCZYŁY ZGRUPOWANIE w POLSCE

ROSYJSKIE SKOCZKINIE ZAKOŃCZYŁY ZGRUPOWANIE w POLSCE

26.06.2012 r. / 11:21

taktaeva%20irina - ROSYJSKIE SKOCZKINIE ZAKOŃCZYŁY ZGRUPOWANIE w POLSCERosyjska kadra skoków narciarskich kobiet zakończyła zgrupowanie, które miało miejsce w Polsce. Treningi rosyjskich skoczkiń trwały od 10 do 25 czerwca. Liderka kadry – Irina Taktaeva (33. zawodniczka sezonu PŚ 2011/2012) podsumowała zgrupowanie dla rosyjskich mediów:

Wykonałyśmy dobrą pracę. W ostatnich dniach spędziłyśmy trochę czasu na skoczni. W sumie było to nasze pierwsze spotkanie w kadrze przed nowym sezonem. Jak na razie wszystko idzie zgodnie z naszymi założeniami. Skupiamy się bardzo na przygotowaniach, ponieważ w perspektywie mamy Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi w 2014 roku.

Jako że mamy nowego trenera, którym jest Alexander Borovitin - w pewnym stopniu zmieniło się podejście sztabu szkoleniowego do treningów.

Wcześniejszy trener Roman Kerov, był również moim osobistym trenerem, więc to zrozumiałe, że pracowało mi się z nim po pewnym czasie łatwiej. Teraz, wraz ze zmianą szkoleniowca - jak to bywa na początku wynikają różne trudności, jednak przede wszystkim skupiamy się na swojej pracy.

Teraz czeka nas kilka dni odpoczynku, a następnie kolejne treningi na skoczniach w Czajkowskim oraz Ałmatach w Kazachstanie. Będzie to dobre przygotowanie do konkursów w Villach w Austrii [14-15.07.2012 r. - FIS Cup - przyp.red.]. - podsumowała utalentowana sposrtsmenka z Rosji.

Podziel się:

Dodaj komentarz