ROSYJSKIE SKOCZKINIE ZAKOŃCZYŁY ZGRUPOWANIE w POLSCE

ROSYJSKIE SKOCZKINIE ZAKOŃCZYŁY ZGRUPOWANIE w POLSCE

26.06.2012 r. / 11:21

taktaeva%20irina - ROSYJSKIE SKOCZKINIE ZAKOŃCZYŁY ZGRUPOWANIE w POLSCERosyjska kadra skoków narciarskich kobiet zakończyła zgrupowanie, które miało miejsce w Polsce. Treningi rosyjskich skoczkiń trwały od 10 do 25 czerwca. Liderka kadry – Irina Taktaeva (33. zawodniczka sezonu PŚ 2011/2012) podsumowała zgrupowanie dla rosyjskich mediów:

Wykonałyśmy dobrą pracę. W ostatnich dniach spędziłyśmy trochę czasu na skoczni. W sumie było to nasze pierwsze spotkanie w kadrze przed nowym sezonem. Jak na razie wszystko idzie zgodnie z naszymi założeniami. Skupiamy się bardzo na przygotowaniach, ponieważ w perspektywie mamy Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi w 2014 roku.

Jako że mamy nowego trenera, którym jest Alexander Borovitinw pewnym stopniu zmieniło się podejście sztabu szkoleniowego do treningów.

Wcześniejszy trener Roman Kerov, był również moim osobistym trenerem, więc to zrozumiałe, że pracowało mi się z nim po pewnym czasie łatwiej. Teraz, wraz ze zmianą szkoleniowca – jak to bywa na początku wynikają różne trudności, jednak przede wszystkim skupiamy się na swojej pracy.

Teraz czeka nas kilka dni odpoczynku, a następnie kolejne treningi na skoczniach w Czajkowskim oraz Ałmatach w Kazachstanie. Będzie to dobre przygotowanie do konkursów w Villach w Austrii [14-15.07.2012 r. – FIS Cup – przyp.red.]. – podsumowała utalentowana sposrtsmenka z Rosji.

Podziel się:

Dodaj komentarz