You are currently viewing NOWY KOMPLEKS SKOCZNI w SCHWARZACH IM PONGAU w AUSTRII

NOWY KOMPLEKS SKOCZNI w SCHWARZACH IM PONGAU w AUSTRII

27.06.2012 r. / 9:05

schwarzach%20im%20pongau%20 %20visualisation - NOWY KOMPLEKS SKOCZNI w SCHWARZACH IM PONGAU w AUSTRIIW miejscowości Schwarzach im Pongau w Austrii rozpoczęła się budowa nowego kompleksu juniorskich skoczni narciarskich. Będzie się on składać z trzech obiektów – K-40, K-25 i K-15. Wszystkie będą posiadały igielit.

Od pewnego czasu zauważano brak średnich juniorskich skoczni w rejonie Salzburga, na których młodzi zawodnicy mogli stawiać pierwsze kroki w świecie skoków narciarskich. Kilka dni temu pierwsza koparka rozpoczęła swoją pracę, aby odpowiednio ukształtować teren pod budowę zeskoku. Koszt całej inwestycji planowany jest na 2 miliony euro.

W Schwarzach im Pongau istnieje 80-metrowa skocznia jednak od dłuższego czasu nie była już wykorzystywana. Znajdują sie tutaj także mniejsze obiekty – K-50, K-25 i K-15. Wszystkie jednak były już dość mocno nadgryzione zębem czasu. Dlatego też budowa nowych skoczni to świetna informacja dla miejscowego klubu SV Schwarzach. Może już za kilka lat wyrośnie tutaj talent na miarę Thomasa Morgensterna, czy Gregora Schlierenzauera? 

Dodatkowo należy podkreślić, że kompleks będzie posiadał odpowiednie sportowe, szkoleniowe i organizacyjne zaplecze, włączając w to wyciąg narciarski, sztuczne naśnieżanie oraz funkcjonalny budynek.

Źródło: skisprungschanzen.com

Podziel się:

Dodaj komentarz