TRENINGI NORWEGÓW w ÖRNSKÖLDSVIK w SZWECJI z UDZIAŁEM NAJMŁODSZYCH SPORTOWCÓW ZE SZWECJI

TRENINGI NORWEGÓW w ÖRNSKÖLDSVIK w SZWECJI z UDZIAŁEM NAJMŁODSZYCH SPORTOWCÓW ZE SZWECJI

27.06.2012 r. / 12:55

hilde%20tom%20new - TRENINGI NORWEGÓW w ÖRNSKÖLDSVIK w SZWECJI z UDZIAŁEM NAJMŁODSZYCH SPORTOWCÓW ZE SZWECJINorweska kadra narodowa kończy obecnie kolejne zgrupowanie. Tym razem zawodnicy z tego kraju skakali w szwedzkim Örnsköldsvik. Tam też spotkali się z ponad 200 młodymi sportowcami ze Szwecji, którzy mogli zobaczyć skoki narciarskie „od kuchni”.

Mimo mniejszego ostatnio zainteresowania skokami narciarskimi w tym kraju, Tom Hilde pozytywnie odniósł się do spotkania z dziećmi: – Mam nadzieję, że dzięki naszej obecności i takim spotkaniom, będzie się tutaj bardziej inwestować w sport, aby pewnego dnia któryś z tych chłopaków mógł skakać na najwyższym poziomie. To było bardzo miłe spotkanie, kiedy mogliśmy zobaczyć dzieciaki, którym samo oglądanie skoków narciarskich sprawiało dużo radości.

ornskoldsvik - TRENINGI NORWEGÓW w ÖRNSKÖLDSVIK w SZWECJI z UDZIAŁEM NAJMŁODSZYCH SPORTOWCÓW ZE SZWECJINorwegowie przeprowadzili na skoczni Paradiskullen K-90 (HS 100) w Örnsköldsvik dwie sesje treningowe. – Pierwsza sesja była bardzo dobra, pogoda była sprzyjająca, skoki udane. Później jednak przyszedł deszcz i wiatr i już nie było tak dobrze. Trudne jest skakanie w takich warunkach, ponieważ nie wiem jeszcze za bardzo jak radzić sobie w tak wietrznych wraunkach. – zaznaczył Hilde. Można przypuszczać zatem, że skakanie w niekorzystnych warunkach pogodowych w nowych kombinezonach przysparza jeszcze zawodnikom pewne trudności.

 Źródło: skijumping.de

Podziel się:

Dodaj komentarz