You are currently viewing AUSTRIACY ODPOCZYWAJĄ w TYROLU

AUSTRIACY ODPOCZYWAJĄ w TYROLU

28.06.2012 r. / 19:00

R - AUSTRIACY ODPOCZYWAJĄ w TYROLUAlexander Pointner, trener reprezentacji Austrii, wraz ze swoimi najlepszymi podopiecznymi - Andreasem Koflerem, Gregorem Schlierenzauerem, Wolfgangiem Loitzlem oraz reprezentantką skoków kobiet – Danielą Iraschko - nabiera sił do nadchodzącego sezonu letniego łącząc przyjemne z pożytecznym. Na jednym z najbardziej znanych szlaków górskich w Austrii, biegnącym przez cały region Tyrolu, spędzili dzień regenerując siły i relaksując się na łonie natury. Przy okazji zaprezentowali również nową kolekcję ubrań sportowych, przygotowanych na najbliższy sezon.

Wyprawa tym szlakiem jest niezwykle ciężka. Składa się ze 126 etapów, jej długość wynosi ponad 1400 metrów i jest bardzo stomą, wymagającą dużego wysiłku trasą. Stanowi więc także niełatwy trening dla zawodników. Austriacy nie narzekali jednak, czerpali z tego dużo przyjemności i korzyści.

Jak to oceniają? "Wychowałem się w górach i to jest miejsce, gdzie naprawdę mogę odzyskać energię w spokoju, przy naturze". - skomentował wyprawę utytułowany Andreas Kofler, zaznaczając, iż jest to dla niego bardzo ważny punkt treningu. Daniela Iraschko dodaje: "Mieszkam na 10 piętrze w centrum Innsbrucku. Cieszę się, że gdy wyglądam przez okno, jestem otoczona górskimi krajobrazami. Wyprawa na tym szlaku jest fajną sprawą. Mam nadzieję, że więcej młodych ludzi zacznie tu wędrować."

script>andi - AUSTRIACY ODPOCZYWAJĄ w TYROLUGregor Schlierenzauer, znany nam również z zamiłowania do fotografii, miał świetną okazję do uchwycenia imponujących górskich widoków, a dla Wolfganga Loitzla była to świetna okazja do odpoczynku przed nadchodzącymi zawodami Pucharu Kontynentalnego. Już w tę sobotę weźmie w nich udział wraz z kolegą reprezentacyjnym Davidem Zaunerem i młodszymi, mniej doświadczonymi zawodnikami.

O nadchodzących zawodach w Stams, które będą jednocześnie pierwszym sprawdzianem nowych, przylegających do ciała kombinezonów, wypowiada się również trener reprezentacji Austrii:

"Jesteśmy naprawdę bardzo podekscytowani pierwszymi zawodami z nowymi kombinezonami. Mamy oczywiście własne obserwacje, ale jak sprawdzi się to podczas konkursu to już inna historia. Ponadto będziemy mogli teraz zobaczyć jak nowe przepisy będą realizowane w praktyce oraz jak inni dostosują się do tych zmian."

Zapewne cały świat sympatyków skoków narciarskich również z zainteresowaniem obserwował będzie nadchodzące konkursy i zmiany z nimi nadchodzące. Przypominamy, że relacja ze Stams na żywo w Internecie już w ten weekend.

Źródło: oesv.at


Podziel się:

Dodaj komentarz