You are currently viewing PRZED NAMI PUCHAR KONTYNENTALNY w STAMS

PRZED NAMI PUCHAR KONTYNENTALNY w STAMS

28.06.2012 r. / 17:05

stams - PRZED NAMI PUCHAR KONTYNENTALNY w STAMSW nadchodzący wakacyjny weekend odbędą się pierwsze zawody inaugurujące kolejne letnie zmagania skoczków z całego narciarskiego świata. W miejscowości Stams, położonej w zachodniej Austrii będziemy mieli przyjemność oglądania zmagań zawodników w ramach konkursów Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Skoczkowie rywalizować będą na obiekcie Brunnentalschanze o wymiarach HS 115 (K-105).

Od dłuższego czasu trwają już przygotowania sportowców do pierwszych startów w nowych kombinezonach. Słoweńcy trenowali w Wiśle, przystosowując się jednocześnie do pierwszego występu w zawodach nadchodzącej Letniej Grand Prix oraz planują treningi w Ramsau, podobnie jak kadra Niemiec. Polscy zawodnicy oprócz treningów w Szczyrku udali się na zgrupowanie właśnie do Stams, zapewne nastawiając się na sukcesy młodej kadry w Pucharze Kontynentalnym. W Stams będzie miało okazję zaprezentować się 8 naszych skoczków:

muraka - PRZED NAMI PUCHAR KONTYNENTALNY w STAMSMarcin Bachleda, Krzysztof Biegun, Bartłomiej Kłusek, Dawid Kubacki, Grzegorz Miętus, Krzysztof Miętus, Klemens Murańka oraz Jan Ziobro. Treningów nie odpuszczają również zawodnicy ze Stanów Zjednoczonych, licząc na udane występy w najbliższych konkursach skoków.

Sprzyjającym warunkom pogodowych w niemalże całej Europie, towarzyszyć będą za pewne duże emocje w Stams. Wszyscy zainteresowani rozpoczynającym się Pucharem Kontynentalnym mają możliwość śledzenia wyników na żywo na portalu Berkutschi.com, który udostępnia sympatykom skoków internetową relację, dostępną do obejrzenia TUTAJ.

Pierwszy konkurs zaplanowano już na sobotę 30 czerwca o godzinie 11.00. Poprzedzony zostanie on treningiem zawodników o godz. 8.30. W niedzielę zmieniają się nieznacznie tylko godziny zawodów - o 9.00 rano trening, a o 10.30 konkurs.

Źródło: berkutschi.com / informacje własne


Podziel się:

Dodaj komentarz