DAWID KUBACKI dla SkokiPolska: NOWY KOMBINEZON TROCHĘ MI POMÓGŁ

DAWID KUBACKI dla SkokiPolska: NOWY KOMBINEZON TROCHĘ MI POMÓGŁ

1.07.2012 r. / 2:06

kubacki%20cc - DAWID KUBACKI dla SkokiPolska: NOWY KOMBINEZON TROCHĘ MI POMÓGŁDawid Kubacki znakomicie rozpoczął letni sezon skoków zajmując 2. miejsce w inaugruracym konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego w austriackim Stams.

Zapytaliśmy naszego kadrowicza o odczucia po skokach w nowym kombinezonie oraz o jego formę i dyspozycję sportową latem w nawiązaniu do świetnego występu w LGP w 2010 roku. Oto co nam powiedział:

„W moim przypadku myślę że nowy kombinezon trochę mi pomógł pod tym względem że ciągnie mnie w niektórych miejscach i przez to lepiej mi się dojeżdża do progu. Jednak w locie jest naprawdę ciężko, w pierwszych skokach (a zaczynaliśmy od skoków w dresach a póżniej w ubrankach pod kombinezon) każdy praktycznie „korbował”.

Mamy mniejszą powierzchnię nośną i każde minimalne przepchnięcie się do nart powoduje że narty opadają i można skok zakończyć spektakularnym saltem. Jednak po kilku treningach udało mi się do tego przywyknąć i już nie było tak źle.”

„Też dobrze pamiętam to lato (2010 r.), jednak uważam że większą uwagę muszę zwrócić na to w jaki sposób osiągam dobre skoki. Wtedy po pewnym czasie straciłem dobre czucie i w moich skokach było za dużo kontroli. Teraz moim głównym celem jest wypracowanie dobrego toku przygotowania do skoku i realizacji go w każdym skoku. Do tego dążę i jestem przekonany że jeśli to zrealizuję to i wyniki będą mnie zadowalały.” – podsumował Dawid Kubacki.

informacja własna


Podziel się:

Dodaj komentarz