LUKAS HLAVA I ROMAN KOUDELKA OCENIAJĄ NOWE KOMBINEZONY oraz ZAWODY MIESZANE

LUKAS HLAVA I ROMAN KOUDELKA OCENIAJĄ NOWE KOMBINEZONY oraz ZAWODY MIESZANE

1.07.2012 r. / 17:58

koudelka%20roman%20sp - LUKAS HLAVA I ROMAN KOUDELKA OCENIAJĄ NOWE KOMBINEZONY oraz ZAWODY MIESZANELukáš Hlava i Roman Koudelka dla portalu skoky.net mówią co nieco na temat nadchodzącego sezonu – o przygotowaniach do niego, nowych kombinezonach oraz o zawodach drużyn mieszanych.

Roman Koudelka wspomina o treningu czeskiej kadry, na początku czerwca, w Szczyrku, gdzie zawodnicy testowali nowe kombinezony – jak sam opowiada, na początku stroje wydawały się zbyt obcisłe, ale po treningach (mówił w imieniu czeskiej drużyny) skoczkowie widzą tę zmianę jako pozytywną.

Koudelka planuje wystąpić tylko w ostatnich zawodach cyklu Letniej Grand Prix w Hinzenbach i Klingenthal, możliwe, że pojawi się również na zawodach w Hinterzarten w połowie sierpnia. Natomiast Lukáš Hlava stwierdził, że letnie starty traktuje jako „lepszy" trening przed sezonem zimowym.

Obaj skoczkowie są świadomi tego, że zmiana dotycząca kombinezonów będzie widoczna gołym okiem, poprzednie stroje odstawały lekko od ciała, tymczasem nowe są ciasne i przylegają do skóry. Zawodnicy spekulują także, że prędkości osiągane na progu będą większe i jest możliwość wzrostu ryzyka upadku. Jednakże uważają, że każda nowość wymaga czasu do przyzwyczajenia się.

hlava%20lukas - LUKAS HLAVA I ROMAN KOUDELKA OCENIAJĄ NOWE KOMBINEZONY oraz ZAWODY MIESZANERoman Koudelka zapytany o to ile skoków musiał oddać aby przyzwyczaić się do nowej sytuacji, odparł – 4-5 skoków – dodał również iż każdy zawodnik będzie w tej samej sytuacji i każdy będzie musiał walczyć w tym samym rodzaju kombinezonu. Mimo, że od kilku lat wciąż są problemy z zawodnikami, którzy wkładają większe kombinezony (a nowy przepis podobno ma zapobiec takim obejściom) to Lukáš Hlava wierzy, że żaden z zawodników nie próbowałby rywalizować w nieprzepisowym stroju.

Co do zawodów mieszanych, zawodnicy wydawali się być nieco sceptyczni. Lukas Hlava porównał zawody mieszane do sytuacji w której drużyna piłkarska w połowie składałaby się z kobiet, a w połowie z mężczyzn. Roman Koudelka stwierdził, że wszystko zależy od tego na jakim poziomie skaczą kobiety. Niestety czeskie zawodniczki mogą mieć problemy z dobrym zaprezentowaniem swoich sportowych umiejętności na skoczni, ponieważ jedna z nich, a mianowicie Lucie Míková jest kontuzjowana.

Źródło: skoky.net


Podziel się:

Dodaj komentarz