You are currently viewing DAWID KUBACKI: SKOKI MOGŁY BYĆ LEPSZE

DAWID KUBACKI: SKOKI MOGŁY BYĆ LEPSZE

2.07.2012 r. / 22:57

kubacki%20dawid%20wiki - DAWID KUBACKI: SKOKI MOGŁY BYĆ LEPSZELider Letniego Pucharu Kontynentalnego Dawid Kubacki ocenił dla SkokiPolska.pl konkursy skoków w Stams. Oto co powiedział:

„Weekend dla mnie udany, ale nie jestem do końca zadowolony bo zarówno w pierwszy jak i drugi dzień pierwsze skoki konkursowe mogłyby być trochę lepsze. Będę musiał nad tym popracować, aby w Kranj (Słowenia) było już ok.”

„Myślę także, że nie ja będę decydował o tym, czy występować w Letnim Pucharze Kontynentalnym, czy w Letnim Grand Prix. LGP również mnie interesuje i na pewno będę się chciał pokazać z dobrej strony. A jak będzie się układał mój kalendarz startów? Pożyjemy, zobaczymy." - podsumował reprezentant Polski.

Warto przypomnieć, że Kubacki najlepszy jak do tej pory czas w swojej sportowej karierze miał w 2010 roku właśnie podczas cyklu LGP. Dwukrotnie stanął wówczas na podium - wyskakał 2. miejsca w Hakubie, przed nim w konkursach byli wtedy tylko Daiki Ito oraz Kamil Stoch. Ostatecznie reprezentant klubu TS Wisła Zakopane zajął wówczas znakomite 5. miejsce w generalnej klasyfikacji LGP. Sezony 201/2011 i 2011/2012 nie były niestety w jego wykonaniu udane. Czy ten sezon będzie wielkim powrotem Dawida Kubackiego do rywalizacji z najlepszymi skoczkami świata? Początek lata jest naprawdę bardzo obiecujący.

informacja własna


Dodaj komentarz