You are currently viewing STAMS ZA NAMI – KUBACKI LIDEREM PK, 28 DYSKWALIFIKACJI…

STAMS ZA NAMI – KUBACKI LIDEREM PK, 28 DYSKWALIFIKACJI…

2.07.2012 r. / 13:40

stams - STAMS ZA NAMI - KUBACKI LIDEREM PK, 28 DYSKWALIFIKACJI...Za nami pierwszy weekend ze skokami, Letni Puchar Kontynentalny rozpoczął się zawodami w Stams i o ile swoim dobrym występem zaskoczył Mackenzie Boyd-Clowes, o tyle nie można powiedzieć aby wszyscy członkowie Polskiej kadry skakali na poziomie, który satysfakcjonowałby kibiców.

Skład na zawody w Stams obfitował w dużą ilość zawodników, ale pozytywnych wyników – było jak na lekarstwo. Zabłysnął Dawid Kubacki dwa dni pod rząd stając na podium i tym samym stając się liderem Letniego Pucharu Kontynentalnego. W sobotni poranek w serii finałowej ujrzeliśmy jeszcze Marcina Bachledę i Jana Ziobro.

kubacki%20cc - STAMS ZA NAMI - KUBACKI LIDEREM PK, 28 DYSKWALIFIKACJI...Następnego dnia Marcin Bachleda również znalazł się w drugiej części konkursu, a z nim Krzysztof Biegun. A przecież tak wielu naszych zawodników wybrało się do Austrii – Krzysztof Miętus, Grzegorz Miętus, Bartłomiej Kłusek, Jan Ziobro, Klemens Murańka, Krzysztof Biegun, Dawid Kubacki i Marcin Bachleda.


Dlaczego pozostali Polscy skoczkowie spisali się poniżej oczekiwań?
Trudno jest dojść do jakiejkolwiek konkluzji ze względu na wprowadzenie nowych kombinezonów. Z pewnością może mieć na to wpływ forma zawodników. Ale należy dostrzec nić powiązania między nowymi strojami dla skoczków, a tak dużą ilością dyskwalifikacji podczas konkursu. Pierwszego dnia aż szesnastu skoczków nie było klasyfikowanych ze względu na nieregulaminowy kombinezon (w tym K. Murańka), kolejnego dnia liczba ta zmniejszyła się, ale wciąż była niepokojąca wysoka, a mianowicie dwunastu skoczków straciło szansę na uzyskanie punktów w PK (w tym K. Miętus i J. Ziobro).

muraka - STAMS ZA NAMI - KUBACKI LIDEREM PK, 28 DYSKWALIFIKACJI...Czy nowe kombinezony były do końca przemyślanym pomysłem FIS-u? Wiadomo, że każda nowość potrzebuje czasu, aby można się do niej dostosować, ale czy warto przypłacać tę zmianę aż takim kosztem? To dopiero pierwsze zawody i niewiele można powiedzieć – jaki wpływ na „jakość” zawodów miała ta zmiana, ale statystyki przemawiają same za siebie. Możliwe, że z czasem i sprzętowym dostosowaniem się ekip, duże ilości dyskwalifikacji zawodników się zmniejszą, miejmy taką nadzieję…

informacja własna


Podziel się:

Dodaj komentarz