MUELLER I LOITZL o SKOKACH w STAMS

MUELLER I LOITZL o SKOKACH w STAMS

3.07.2012 r. / 13:10

loitzl%20wolfgang - MUELLER I LOITZL o SKOKACH w STAMSAustriacy ocenili swój występ podczas konkursów Pucharu Kontynentalnego w Stams. Dla gospodarzy zawodów weekend był udany głównie z punku widzenia niektórych zawodników. O ile dobrą formę pokazali Lukas Mueller, Wolfgang Loitzl, czy David Unterberger, to inni skoczkowie z Austrii zaprezentowali się ze słabej strony.

Dużą rolę na zawodach w Stams odegrały dyskwalifikacje. Podczas zawodów w sobote skoczkowie nie byli do końca zorientowani jak nowe przepisy będzie przestrzegać FIS, co spowodowało, że aż 16. zawodników nie zostało sklasyfikowanych. Wśród nich był Lukas Mueller, który po pierwszej serii sobotniego konkursu był trzeci. Jednak w niedziele już nie miał problemów z kombinezonem i wygrał drugie zawody w Stams.

muller%20lukas - MUELLER I LOITZL o SKOKACH w STAMS„Jestem bardzo szczęśliwy z niedzielnej wygranej, ponieważ w Pucharze Kontynentalnym ostatni raz triumfowałem 2009 roku. Po trzech latach to naprawde niesamowite uczucie móc rywalizować na najwyższym sportowym poziomie. To był również pierwszy konkurs zakończony sukcesem w nowym, węższym kombinezonie. Teraz muszę kontynuować pracę w celu ustabilizowania formy, żeby takie sukcesy zdarzały mi się częściej” – powiedział po weekendzie w Stams Mueller.

Na zawodach w Stams z dobrej strony pokazał się Wolfgang Loitzl. Równe skoki dały mu odpowiednio: trzecie i szóste miejsce.

„W Stams pokazałem, że moja forma jest dosyć dobra i stablina. Oba konkursy mogę zaliczyć do udanych. Po zmianie przepisów dotyczących kombinezonów, byłem ciekawy jak będą wyglądały skoki moje i moich rywali. Były też liczne dyskwalifikacje bo Międzynarodowa Federacja Narciarska opracowała nowe zasady bardzo dokładnie” – zakończył Wolfgang Loitzl.

Źródło: oesv.at


Podziel się:

Dodaj komentarz