You are currently viewing SKOCZNIA OLIMPIJSKA W SOCZI PRZYGOTOWANA DO PUCHARU KONTYNENTALNEGO

SKOCZNIA OLIMPIJSKA W SOCZI PRZYGOTOWANA DO PUCHARU KONTYNENTALNEGO

4.07.2012 r. / 11:22

soczi - SKOCZNIA OLIMPIJSKA W SOCZI PRZYGOTOWANA DO PUCHARU KONTYNENTALNEGOW zeszły weekend zainaugurowano tegoroczną edycję Letniego Pucharu Kontynentalnego zawodami w Stams. Skoki przyniosły zaskakujące wyniki, a także sporo dyskwalifikacji.

Po rozegranych w czasie najbliższego weekendu zawodach w Kranj (Słowenia), skoczkowie już za 11 dni przeniosą się do Soczi (Rosja). Będzie to debiut skoczni olimpijskiej podczas letnich zawodów.

Organizatorzy już teraz zapewniają kibiców i zawodników, że są świetnie przygotowani na rozegranie konkursu skoków. Na pewno ta informacja cieszy wszystkich sympatyków tego sportu, bo jeszcze kilka miesięcy temu pojawiły się problemy podczas budowy obiektu. Skocznia HS 140 na której odbędą się dwa konkursy Pucharu Kontynentalnego (14-15 lipca) miała być gotowa do końca 2011 roku. Tak się jednak nie stało i obiekt został oddany do użytku w lutym tego roku. Cały kompleks skoczni w centrum skoków narciarskich „RusSki Gorki” ma być gotowy do grudnia bieżącego roku kiedy to do Rosji zawita Puchar Świata w skokach narciarskich (8-9 grudnia).

hazetdinov%20ilmir2 - SKOCZNIA OLIMPIJSKA W SOCZI PRZYGOTOWANA DO PUCHARU KONTYNENTALNEGOStrefa na której lądują zawodnicy na skoczni o HS 140 jest obecnie wyłożona plastikowym pokryciem dzięki czemu rozegranie zawodów jest możliwe. Wcześniej na skoczni zamontowano ceramiczno-lodowy rozbieg, nowoczesny system naśnieżania oraz system bezpieczeństwa. Dzięki tym wszystkim udogodnieniom z obiektu będzie można korzystać przez okrągły rok niezależnie od warunków pogodowych.

Przypomnijmy, że już za dwa lata, w 2014 roku, Soczi będzie gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich, wtedy to będziemy podziwiać cały kompleks skoczni w pełnej okazałości.

A tymczasem prace budowlane przy obiektach można obejrzeć TUTAJ.

Źródło: skijumpingrus.ru / berkutschi.com


Podziel się:

Dodaj komentarz