NIEMCY MODERNIZUJĄ JUNIORSKIE SKOCZNIE NARCIARSKIE

NIEMCY MODERNIZUJĄ JUNIORSKIE SKOCZNIE NARCIARSKIE

5.07.2012 r. / 18:30

stutzengrun - NIEMCY MODERNIZUJĄ JUNIORSKIE SKOCZNIE NARCIARSKIENiemcy postanowili zainwestować w modernizacje skoczni narciarskich dla przyszłych pokoleń, a w szczególności młodych sportowców. W jednym z krajów związkowych w Niemczech – w Saksonii zostały już zaplanowane miejsca na nowe obiekty. Tymczasem ruszyły prace nad przebudowami starych w Klingenthal-Mühlleithen, Warmensteinach oraz Stützengrün.

Pomysł na najnowocześniejsze juniorskie skocznie w Saksonii został zaingurowany 23 czerwca w Stützengrün. Od lipca 2008 r., kiedy to zarówno Raumschanzen K-25, jak i K-12 zostały rozebrane, rozpoczęły się prace, prowadzące do całkowitej przebudowy skoczni narciarskich. Do 2009 roku ukończone miały być prace nad skoczniami juniorskimi K-30, K-15 oraz K-8, jednakże modernizacja drewnianej wieży, najazdów, odnowienie belki startowej oraz konieczność obniżenie profilu skoczni znacznie opóźniły renowacje.

Ukończony obiekt, który kosztował Związek Narciarski Stützengrünu jedynie 200,000 Euro, z powodu 5 tys. godzin dobrowolnych prac roboczych zaangażowanych w to ludzi, może zostać otwarty podczas pierwszych zawodów w ramach Saksońskiego Pucharu Narciarskiego. W związku z tym miejscowy narciarski klub Stützengrün, który jest zaangażowany w rozwój młodych skoczków od około 50 lat, może w końcu rozpocząć reazliację planów ku osiągnięciu w przyszłości dużych sukcesów sportowych.

klingenthal%20muehlleithen - NIEMCY MODERNIZUJĄ JUNIORSKIE SKOCZNIE NARCIARSKIERównież w Klingenthal-Mühlleithen od końca czerwca trwają prace remontowe. Zainwestowano 600,000 Euro, by usprawnić obiekty K-80 i K-60, na których już od ponad dwóch lat nie odbywają się żadne zawody, z powodu ich bardzo złego stanu technicznego. Do końca października tego roku skocznia, która ostatni raz odnowiona została w 1996 roku, a ktróra jest ważnym obiektem szkoleń przyszłych kadr sportowych, będzie gotowa do skoków.

Ponadto w górnej części Bawarii trwają obecnie prace nad modernizacją Gebrüder-Wehrmann-Schanze K-42.5 w Warmensteinach. Koszt tej inwestycji wynosić może około 840,000 euro, a ma na celu wspierać rozwój sportowy młodzieży w okolicach Fichtelgebirge.

warmensteinach - NIEMCY MODERNIZUJĄ JUNIORSKIE SKOCZNIE NARCIARSKIEJuż w 2007 roku odnowiona została tam skocznia K-22, obok której znajdują się kolejne dwie skocznie K-90 i K-67. W gminie Warmensteinach skoki narciarskie są już niemalże tradycją. Odbywają się tam bowiem od 1911 roku.

Nikogo nie powinno zadziwiać więc zaangażowanie w rozwój skoków narciarskich w Niemczech. Dowodem na skutecznośc ich działań są świetnie spisujący się zawodnicy, reprezentanci kraju, którzy odnoszą od lat duże sukcesy na arenie międzynarodowej.

Źródło: skisprungschanzen.com


Podziel się:

Dodaj komentarz