You are currently viewing THOMAS MORGENSTERN: JESTEM PEŁEN MOTYWACJI

THOMAS MORGENSTERN: JESTEM PEŁEN MOTYWACJI

5.07.2012 r. / 21:50

morgenstern%20planica - THOMAS MORGENSTERN: JESTEM PEŁEN MOTYWACJIJak wynika z najnowszego wpisu na blogu utytułowanego reprezentanta Austrii w skokach narciarskich – Thomasa Morgensterna – przygotowuje się on do nadchodzącego sezonu w bardzo dobrym humorze. Dużo przeczytać możemy o jego treningach z zespołem w Bischofshofen i Ramsau (Austria), o planach na najbliższe tygodnie oraz o podejściu do nadchodzących zawodów letnich i zimowych.

„Podczas treningu w Bischofshofen pierwszy raz w tym sezonie miałem okazję trenować z zespołem i czuję się komfortowo!” – skomentował na początek Morgenstern. Ponadto po raz pierwszy od ostatnich zimowych zawodów Pucharu Świata oddał skok na 90-metrowej skoczni w Ramsau, a w Bischofschofen sprawdził swoje możliwości na dużej skoczni (K-125).

„Nadal wprawdzie nie skaczę na 100% swoich możliwości, ale po to jest lato, aby dopracować niedoskonałości na sezon zimowy” – ocenia. Na zakończenia zgrupowania udał się na wycieczkę rowerową w region St. Johann w Tirolu, by obejrzeć dynamicznie rozwijający się tam teren narciarski, nowoczesne trasy zjazdowe, najwyższy szczyt górski w kraju – Großglockner – oraz jak przystało na alpejskie góry – niesamowite krajobrazy. Dzisiaj zgrupowanie dobiegło końca, więc Thomas wraz z kolegami i sztabem trenerskim jest obecnie w drodze do domu.

morgi%20zakopane - THOMAS MORGENSTERN: JESTEM PEŁEN MOTYWACJIW ciągu najbliższych kilku tygodni, skoczek będzie realizował specjalny, indywidualny plan treningowy. Jak określił go on sam, jest niemal jak „powrót do korzeni”: skoki na krótszych nartach, na małych skoczniach, aby pracować od podstaw nad techniką. Dopracowanie szczegółów i zawiłości jest zdaniem Austriaka niezbędne. „Jest to dla mnie bardzo ciekawe doświadczenie, jednakże dużych skoczni i dalekich lotów będzie mi trochę brakować”. Wyjawia również, że najbardziej zależy mu na sezonie zimowym i to do niego w pełni będzie się teraz przygotowywał. „Dlatego Letnia Grand Prix w tym momencie nie jest problemem" - podsumowuje Morgenstern.

"Trochę nowych przeżyć mogłem doświadczyć dzięki nowym kombinezonom. Funkcjonują właściwie całkiem dobrze, ale wymagają też od nas jeszcze więcej pracy". Nie ukrywa także, że jest jednak trochę spięty tym, jak będzie się rozwijała rywalizacja wraz z nadchodzącymi, istotnymi zmianami w świecie skoków. O entuzjastycznym podejściu Austriaka świadczą natomiast słowa - "W ostatnich tygodniach i miesiącach przeżyłem wiele. Teraz jestem psychicznie i fizycznie sprawny, wyważony, pełen radości i motywacji do przygotowań i rozwoju w najbliższych nadchodzących miesiącach."

Thomas Morgenstern jest sportowcem szczególnym. Obok wielkiego talentu, pracy, pasji i dużych sukcesów jakie odniósł dotychczas, słynie również wśród swoich wielbicielek i fanów z wyjątkowego podejścia i szacunku dla kibica. Jest bowiem jednym ze skoczków, który najchętniej dzieli się z fanami swoimi codziennymi doświadczeniami i nowinkami z życia za pomocą strony na facebooku [link] oraz swojego internetowego bloga [link]. Dodaje tam regularnie wpisy i zdjęcia. Prawdziwy pasjonat sportów zimowych z pewnością doceni zaangażowanie nieprzeciętnego zawodnika.

Źródło: thomasmorgenstern.com / informacja własna

Podziel się:

Dodaj komentarz