LETNIA GRAND PRIX w WIŚLE JUŻ ZA 10 DNI

LETNIA GRAND PRIX w WIŚLE JUŻ ZA 10 DNI

10.07.2012 r. / 18:30

wisa%20malinka - LETNIA GRAND PRIX w WIŚLE JUŻ ZA 10 DNIDo inauguracji tegorocznej edycji FIS Grand Prix w skokach narciarskich w Wiśle pozostało 10 dni. Organizatorzy zorganizowali wczoraj konferencję  prasową dotyczącą zawodów.

Odbyła się ona w Katowicach, na 27 piętrze hotelu Qubus o godzinie 12.00. Obecni na niej byli: Prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner, wiceprezes PZN i szef komitetu wykonawczego zawodów Andrzej Wąsowicz, sekretarz generalny PZN Grzegorz Mikuła, trener kadry A polskich skoczków Łukasz Kruczek i zawodnik Piotr Żyła. Podczas rozmów przedstawiono stan przygotowań Wisły do konkursów skoków narciarskich.

tajner%20apoloniusz - LETNIA GRAND PRIX w WIŚLE JUŻ ZA 10 DNIApoloniusz Tajner, prezes PZN powiedział: „Głównymi sponsorami FIS Grand Prix w skokach narciarskich w Wiśle są: Grupa LOTOS S.A., czyli generalny sponsor polskiego narciarstwa oraz nasz nowy generalny partner PZN, z którym tydzień temu podpisaliśmy umowę – Azoty Tarnów. Wisła organizuje Letnią Grand Prix po raz trzeci. W tym roku zdecydowaliśmy, żeby zrobić oba konkursy w Wiśle, a nie po jednym w Wiśle i Szczyrku, ponieważ skocznia w Malince to nasz obiekt, nie musimy jej wynajmować i płacić za to. To duże ułatwienie podczas organizowania tak dużej imprezy. Po raz pierwszy impreza organizowana jest zresztą w całości przez Polski Związek Narciarski, bez wykorzystywania usług agencji marketingowych, a wszystko w celu zminimalizowania kosztów.”

Organizatorzy liczą, że po ostatnich wielkich wydarzeniach sportowych w których brali udział polscy sportowcy, kibice nie zapomną o skokach narciarskich i licznie zjawią się w Wiśle, by jak zawsze wspaniale się bawić i kibicować.

Szef komitetu wykonawczego zawodów, Andrzej Wąsowicz, mówił o biletach: „Na każdy dzień przygotowaliśmy po 6 tysięcy biletów. W Wiśle-Malince dopuszczalna liczba widzów to 8-20 tysięcy, jednak rok temu pobiliśmy rekord, na skoczni było 10 200 kibiców i było już naprawdę bardzo ciasno. Dlatego też uznaliśmy, że sześć tysięcy to optimum. Pamiętajmy też, że tylko 1200 z tych miejsc to miejsca siedzące. Czynimy jednak starania o to, by przybyło 1500 dodatkowych krzesełek i mam nadzieję, że uda nam się szybko je wybudować. Bilety można kupić w internecie na stronie www.kupbilet.pl, w centrum Wisły w sklepie „Wiślaczek”, a w najbliższy weekend pod skocznią rusza stały punkt sprzedaży biletów, ponieważ coraz więcej osób jest nimi zainteresowanych.”

Trener Polaków – Łukasz Kruczek, powiedział, że w środowy wieczór przeprowadzi wieczorny trening na Wiśle-Malince podczas którego wybierze 4 zawodników do konkursu drużynowego oraz 12 do konkursu indywidualnego.

bardal%20anders%202 - LETNIA GRAND PRIX w WIŚLE JUŻ ZA 10 DNIDo dnia dzisiejszego udział w zawodach potwierdziło 15 reprezentacji (w tym również Japończycy), jednak organizatorzy liczą na to, że do tego grona dołączą jeszcze dwie ekipy. Na pewno w Wiśle zabraknie Austriaka, Thomasa Morgensterna, aczkolwiek na brak gwiazd światowej czołówki nie będzie można narzekać, pojawi się zdobywca Kryształowej Kuli w minionym sezonie zimowym, Norweg Anders Bardal.

Organizatorzy przedstawili również wspaniałą atrakcję, otwarty trening polskiej kadry dla dzieci do lat 12, które wygrają wejściówkę w specjalnie do tego celu zorganizowanym konkursie „Pokaż, jaki z ciebie skoczek!”. Więcej informacji znajduje się TUTAJ.

Nie zapomnieli również o starszych uczestnikach tego letniego, narciarskiego święta. Dla ludzi mediów zorganizowane zostaną Mistrzostwach Polski Najzwinniejszych Dziennikarzy i Fotoreporterów. Więcej informacji można przeczytać TUTAJ.

Przypominamy, że impreza rozpocznie się już 19 lipca (czwartek) kiedy to zawodnicy odbędą dwie serie treningowe oraz kwalifikacje, a wieczorem około godziny 19.00 w Amfiteatrze w Wiśle, nastąpi wręczenie plastronów startowych. 20 lipca (piątek) odbędzie się wieczorny konkurs drużynowy, a 21 lipca (sobota) popołudniowy konkurs indywidualny.


 Źródło: pzn.pl


Podziel się:

Dodaj komentarz