NIEMCY w TYM SAMYM SKŁADZIE NA SOCZI

NIEMCY w TYM SAMYM SKŁADZIE NA SOCZI

12.07.2012 r. / 20:42

schmitt%20martin%202 - NIEMCY w TYM SAMYM SKŁADZIE NA SOCZIJuż jutro rozpocznie się trzeci sportowy weekend z Pucharem Kontynentalnym. Po Austrii i Słoweni nadszedł czas na Rosję, a dokładnie Soczi, gdzie w 2014 roku odbędą się Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Będzie to pierwszy konkurs tego cyklu, który odbędzie się na dużej skoczni (HS 140) kompleksu RusSki Gorki. Jak informuje portal skijumping.de reprezentacja Niemiec w skokach narciarskich wystartuje w takim samym składzie jak w słoweńskim Kranju: Martin Schmitt, Danny Queck, Marinus Kraus, Stephan Leyhe, Daniel Wenig, Felix Schoft i Jan Mayländer.

„Chcemy dać zawodnikom drugą szansę, by sprawdzili swoje możliwości także na dużej skoczni.” – tłumaczy Horst Hüttel, dyrektor sportowy w Niemieckim Związku Narciarskim.

Martin Schmitt zdobył więc kolejną szansę występu podczas zawodów PK oraz poprawienia wyników, po niezbyt udanych występach w Stams i Kranju.

„Ustaliliśmy z Wernerem Schusterem, że Martin powinien być bardziej 'oskakany’, po długiej przerwie. Dajemy mu tę szansę.” – dodaje Hüttel. Sprawę składu reprezentacji na Letnią Grand Prix komentuje krótko: "Wciąż nie jest ustalone w jakim składzie pojedziemy na Letnią Grand Prix, ponieważ czekamy na rezultaty z Soczi."


Źródło: skijumping.de


Podziel się:

Dodaj komentarz