You are currently viewing WEEKEND Z LETNIM PUCHAREM KONTYNENTALNYM w ROSJI – SOCZI

WEEKEND Z LETNIM PUCHAREM KONTYNENTALNYM w ROSJI – SOCZI

12.07.2012 r. / 21:45

soczi - WEEKEND Z LETNIM PUCHAREM KONTYNENTALNYM w ROSJI - SOCZIW nadchodzący weekend skoczkowie narciarscy będą mieli okazję sprawdzenia się na olimpijskim obiekcie, usytułowanym na obrzeżach Soczi, w małej wsi Esto-Sadok. Od 13 do 15 lipca 2012 roku odbędą się tam trzecie już zawody w ramach Pucharu Kontynentalnego. Portal berkutschi.com przeprowadził z tej okazji rozmowę z inżynierem budownictwa z Norwegii – Torgeirem Nordby – odpowiedzialnym za planowanie i budowę olimpijskich skoczni narciarskich na rok 2014.

Torgeir Nordby był skoczkiem narciarskim, a od roku 1983 jest delegatem technicznym oraz członkiem jury w konkursach skoków narciarskich w zawodach FIS. Od 1987 roku jest również członkiem podkomisji FIS do spraw skoczni. W latach 1988-2011 był także szefem konkursów na wszystkich imprezach Pucharu Świata na skoczni Holmenkollbakken w Oslo. W 2006 roku rosyjski komitet olimpijski poprosił go o znalezienie dogodnego miejsca na nowe obiekty sportowe i w 2010 roku rozpoczął pracę jako doradca w zakresie planowania i budowy.

O nadchodzących zawodach w Soczi powiedział – „W ciągu ostatnich miesięcy dołożyliśmy starań w celu doprowadzenia obiektu do akceptowalnego poziomu, który umożliwi przeprowadzenie zawodów Pucharu Kontynentalnego zgodnie z planem. Wspaniale jest widzieć, że wszystko działa. To bardzo motywuje do przyszłej pracy.”

Z wywiadu dowiedzieliśmy się także paru ciekawostek o ośrodku w Soczi. Oparty jest całkowicie na stalowej konstrukcji, wykończenia są bardzo dokładne i zapewniają bezpieczeństwo. Nordby nie ukrywa jednak, że podczas budowy pojawiły się małe problemy. Przede wszystkim nie łatwo było uzyskać odpowiednie fundamenty pod budowę, było także wiele innych wyzwań. Z wszystkim uporali się jednak bardzo dobrze. Teraz nadszedł czas na pierwszy sprawdzian obiektu. Życzymy, by nadzieje Torgeira Nordby spełniły się – „Widowiskowy sport na nowym, pięknym obiekcie, bez żadnych komplikacji.”

Program Letniego Pucharu Kontynentalnego SOCZI 2012:

 • piątek (13.07.)
  • 8.30 – oficjalny trening
  • 15.00 – oficjalny trening
 • sobota (14.07.)
  • 6.30 – seria próbna
  • 8.00 – konkurs – I seria
 • niedziela (15.07.)
  • 7.00 – seria próbna
  • 8.00 – konkurs – I seria

Źródło: berkutschi.com


Podziel się:

Dodaj komentarz