EMA KLINEC ZWYCIĘŻCZYNIĄ PIERWSZEGO FIS Cup PAŃ SEZONU LETNIEGO

EMA KLINEC ZWYCIĘŻCZYNIĄ PIERWSZEGO FIS Cup PAŃ SEZONU LETNIEGO

14.07.2012 r. / 18:36

klinec%20ema - EMA KLINEC ZWYCIĘŻCZYNIĄ PIERWSZEGO FIS Cup PAŃ SEZONU LETNIEGOEma Klinec ze Słowenii po skokach na 91 i 86,5 metra, wygrała z dużą przewagą pierwszy konkurs FIS Cup Pań w tym sezonie. Zawody odbyły się w austriackim Villach na skoczni Alpenarena K-90 (HS 98). Drugie miejsce zajęła reprezentantka Rosji – Irina Avvakumova (89 i 83 m), a trzecie Kanadyjka – Alexandra Pretorius (87,5 i 85,5 m).

Następne miejsca zajęły: 4. Roberta D’Agostina (Włochy), 5. Wendy Vuik (Holandia), 6. Sabrina Windueller (Szwajcaria). Jedna z najbardziej utytułowanych skoczkiń – Daniela Iraschko z Austrii znalazła się w gronie 4 pań zdyskwalifikowanych za nieprzepisowy kombinezon.

W konkursie wzięły udział 24 zawodniczki z 9 krajów. Zabrakło m.in. mocnej drużyny Amerykanek na czele z najlepszą skoczkinią ubiegłorocznego Pucharu Świata – Sarą Hendrickson, a także Japonek z Mistrzynią Świat Juniorek – Sarą Takanashi.

Mimo tego był to istotny konkurs, po raz pierwszy w sezonie letnim w tym roku zawodniczki mogły rywalizować w zawodach rangi międzynarodowej.

PEŁNE WYNIKI FIS CUP PAŃ w VILLACH – I konkurs

informacja własna


Podziel się:

Dodaj komentarz