You are currently viewing JACOBSEN TRIUMFUJE w DRUGIM KONKURSIE w SOCZI, KUBACKI NA PODIUM !

JACOBSEN TRIUMFUJE w DRUGIM KONKURSIE w SOCZI, KUBACKI NA PODIUM !

15.07.2012 r. / 17:05

p>
<p style= - JACOBSEN TRIUMFUJE w DRUGIM KONKURSIE w SOCZI, KUBACKI NA PODIUM !Po sobotniej porażce w drugiej serii, Norweg Anders Jacobsen okazał się dziś najlepszy. Równe i dalekie skoki (128 i 131,5m ) dały mu notę 235,7 pkt. Trzy punkty za zwycięzcą i drugie miejsce dla Tomaza Naglica, który prezentuje solidną formę podczas tego lata. Na najniższym stopniu podium stanął Dawid Kubacki (126 i 130,5 m).

Nie byłoby trzeciego miejsca, gdyby nie dyskwalifikacje dwóch zawodników: Roberta Hrgoty (Słowenia) i Dimitrija Vassiliewa (Rosja). Osiągnęli oni wyższą notę od Polaka, ale ich wynik nie liczył się w konkursie. Podium cieszy – to jeszcze lepszy wynik Dawida niż w sobotę, dzięki niemu Kubacki cały czas jest w grze o zwycięstwo w Pucharze Letnim.

Pozostali Polacy spisali się słabo. Do trzydziestki weszło jeszcze trzech, ale wszyscy zajęli miejsca w trzeciej dziesiątce. Aleksander Zniszczoł był 22., Bartłomiej Kłusek 25., a Grzegorz Miętus 27. Pierwszej serii nie przebrnęli: Jan Ziobro (35.), Krzysztof Biegun (40.) i Klemens Murańka (41.). Zdyskwalifikowany został Andrzej Zapotoczny.

Wczorajszy zwycięzca Jan Matura dziś był szósty. W pierwszej serii osiągnął jedynie 119 m, jednak w drugiej pofrunął aż na 137,5. Martin Schmitt był 11., a Simon Ammann 14.

PEŁNE WYNIKI PK w SOCZI (2. konkurs)

Teraz w Letnim Pucharze następuje przerwa, kolejne konkursy dopiero za cztery tygodnie w Kuopio.

informacja własna


Podziel się:

Dodaj komentarz