You are currently viewing ALEXANDRA PRETORIUS dla SkokiPolska: KONKURSY w VILLACH TO MÓJ ŻYCIOWY SUKCES

ALEXANDRA PRETORIUS dla SkokiPolska: KONKURSY w VILLACH TO MÓJ ŻYCIOWY SUKCES

16.07.2012 r. / 19:46

script>andra Pretorius - ALEXANDRA PRETORIUS dla SkokiPolska: KONKURSY w VILLACH TO MÓJ ŻYCIOWY SUKCESMłoda kanadyjska skoczkini - Alexandra Pretorius odniosła w czasie mionego weekendu życiowy sukces. W zawodach FIS Cup Pań w Villach dwykurotnie zajmowała miejsca na podium - 3. w sobotę i 2. w niedzielę. Warto zaznaczyć, że był to jej debiut w zawodach międzynarodowych tej rangi.

W związku z tym zadaliśmy 16-letniej zawodniczce kilka krótkich pytań.

SkokiPolska: Jakie były Twoje pierwsze wrażenia w rywalizacji w zawodach tej rangi w Villach i co powiesz o swoich wynikach?

Alexandra Pretorius: Kiedy po raz pierwszy przybyłam na skocznię byłam trochę poddenerwowana. Szczerze mówiąc, był to mój pierwszy konkurs rangi międzynarodowej, dodatkowo to, że startowały w nim zawodniczki z innych krajów było dla mnie trochę onieśmielające. Jednak po moich pierwszych oficjalnych skokach treningowych w Villach poczułam, że skacze mi się bardzo dobrze i nerwy odeszły. Jestem bardzo zadowolona z konkursów, teraz wiem, że mogę osiągać bardzo dobre rezultaty. Moje skoki są coraz lepsze od czasu przyjazdu do Europy. Wyniki w Villach są moimi największymi sukcesami w dotychczasowej karierze w skokach narciarskich.

SkokiPolska: Jaka jest Twoja opinia na temat zmian następujących w skokach narciarskich - związanych m.in. z konkursami mieszanymi oraz nowymi wzorami kombinezonów?

Alexandra Pretorius: Nowe kombinezony są czymś do czego trzeba się przyzwyczajać. Podobają mi się jednak nowe zasady, dzięki którym noszenie większych kombinezonów będzie traktowane jako oszustwo. Jeśli chodzi o konkursy mieszane, myślę, że to świetna sprawa, być w stanie rywalizować z chłopakami i przeciwko nim. To da nam okazję do sprawdzenia się w większej ilości konkursów i udowodnienie że dziewczyny są dobrymi konkurentkami w zawodach.

SkokiPolska: Jakie są Twoje sportowe plany na najbliższy sezon letni 2012 i zimowy 2012/2013 ?

Alexandra Pretorius: Po debiucie w FIS Cup, jestem zdeterminowana zmierzać do konkurowania w Pucharze Kontynentalnym tego lata, aby zdobyć tam punkty. Chciałabym także wystąpić w Letnim Grand Prix w sierpniu. Do następnej zimy będę pracować, aby przejść do innych międzynarodowych zawodów, oczywiście jeśli moje skoki będą coraz lepsze.

informacja własna 

Podziel się:

Dodaj komentarz