ALEXANDER POINTNER PODAŁ SKŁAD AUSTRII NA KONKURSY w WIŚLE

ALEXANDER POINTNER PODAŁ SKŁAD AUSTRII NA KONKURSY w WIŚLE

17.07.2012 r. / 17:50

pointner%20alex%20kd - ALEXANDER POINTNER PODAŁ SKŁAD AUSTRII NA KONKURSY w WIŚLEJuż w czwartek w Wiśle rozpocznie się Letnia Grand Prix w skokach narciarskich. Na skoczni im. Adama Małysza będą rywalizowali najlepsi skoczkowie świata. Tymczasem swój skład na najbliższe zawody ogłosili Austriacy. W przeciwieństwie do innych zespołów reprezentacja Austrii nie przyjedzie do Polski z najmocniejszymi zawodnikami. Trener Alexander Pointner do Wisły zabierze: Lukasa Muellera, David Zaunera, Wolfganga Loitzla i Michaela Hayböcka.

Na liście zawodników powołanych na zawody LGP w Wiśle nie znajdziemy takich gwiazd jak: Andreas Kofler, Thomas Morgenstern, czy Gregor Schlierenzauer.

loitzl%20wolfgang - ALEXANDER POINTNER PODAŁ SKŁAD AUSTRII NA KONKURSY w WIŚLE"Zawodnicy, którzy w zimie odnosili sukcesy w spokoju, pod okiem klubowych trenerów przygotowują się do sezonu letniego. Dla nich treningi są teraz bardzo ważne, ponieważ muszą oddać dużo skoków w nowych kombinezonach. Nasi najlepsi skoczkowie pojawią się po raz pierwszy prawdopodobnie podczas Letniej Grand Prix w Hinzenbach. Naszym głównym celem na najbliższy sezon jest walka o medale na MŚ w Val di Fiemme. Przygotowanie do tej imprezy jest w tej chwili priorytetem" - usprawiedliwiał nieobecność swoich najlepszych skoczków trener Pointner.

Szkoleniowiec Austriaków zaznaczył także, że zawodnicy, którzy pojadą do Wisły również mają szansę na sukces.

''Pomimo braku czołowych skoczków, jedziemy do Wisły silnym składem. Lukas Mueller wygrał zawody Letniego PK w Stams. Również Wolfgang Loitzl uzyskiwał dobre wyniki w Stams. Oprócz nich jest jeszcze David Zauner i Michael Hayböck. To pokazuje, że w Polsce możemy walczyć o najwyższe lokaty" - zakończył Alexander Pointner.

Źródło: skispringen-news.de


Podziel się:

Dodaj komentarz