You are currently viewing EMA KLINEC – LIDERKA FIS CUP dla SkokiPolska: MOIM CELEM SĄ MISTRZOSTWA  ŚWIATA JUNIOREK

EMA KLINEC – LIDERKA FIS CUP dla SkokiPolska: MOIM CELEM SĄ MISTRZOSTWA ŚWIATA JUNIOREK

17.07.2012 r. / 23:55

klinec%20ema%20lot - EMA KLINEC - LIDERKA FIS CUP dla SkokiPolska: MOIM CELEM SĄ MISTRZOSTWA  ŚWIATA JUNIOREK

Ema Klinec to jedna z najbardziej utalentowanych skoczkiń narciarskich młodego pokolenia. 14-letnia Słowenka znakomicie zaprezentowała się w czasie minionego weekendu podczas zawodów FIS Cup Pań w Villach. W pierwszym konkursie zwyciężyła, w drugim zajęła 3. miejsce i jest obenie liderką klasyfikacji generalnej całego cyklu.

Specjalnie dla portalu SkokiPolska, Ema opowiedziała o swoich wrażeniach dotyczących konkursów FIS Cup w Villach:

„Ten weekend był dla nas pierwszym z konkursami skoków w tym sezonie. Wzięłam w nich udział, aby dodatkowo przestestować nowe kombinezony, a także zobaczyć na jakim etapie jestem aktualnie z moimi skokami. Po pierwszej serii w sobotę dzieliłam pozycję liderki z Danielą Iraschko z Austrii, jednak jak się okazało została zdyskwalifikowana za nieprawidłowy kombinezon. Mój drugi skok był krótszy are to wystarczyło aby wygrać.

klinec%20ema2 - EMA KLINEC - LIDERKA FIS CUP dla SkokiPolska: MOIM CELEM SĄ MISTRZOSTWA  ŚWIATA JUNIOREKW niedzielę przed konkursem padał deszcz i nie została przeprowadzona seria próbna. W pierwszym skoku popełniłam mały błąd w pozycji dojazdowej do progu i znalazłam się na 5. miejscu. W drugiej serii mój skok był jednak lepszy i zajęłam 3. miejsce. Po konkursie niedzielnym byłam trochę rozczarowana ale wiem w czym tkwiły błędy i to jest najważniejsze.  W każdym razie mam pozytywne odczucia, w nadziei że moje skoki będą jeszcze lepsze.”

Słowenka odniosła się także do wzrastającej popularności kobiecych skoków narciarskich:

„Jestem z tego bardzo zadowolona, skoki narciarskie kobiet stają się coraz bardziej popularne, będziemy miały konkursy skoków na Igrzyskach Olimpijskich, ostatni rok był bardzo dobry dla kobiecych skoków. Myślę także, że konkursy mieszane będą świetne. To coś nowego w skokach narciarskich i to będą atrakcyjne widowiska do obejrzenia, inne niż zwykłe  zawody. Uważam że to dobre dla tego sportu.

Konkurs na dużej skoczni w Oslo na koniec sezonu zimowego to też dobry pomysł, ponieważ na treningach również skaczemy na dużych skoczniach i to fajnie, że będziemy mogły na takim obiekcie rywalizować w oficjalnym konkursie. Sądzę, że nie będziemy z tym mieć żadnych problemów.”

Ema opowiedziała również o swoich sportowych planach na najbliższy sezon:

„W lecie nie ma wielu konkursów, w których mogłabym wystartować, więc będę chciała ustabilizować moje skoki. W związku z moim wiekiem nie mogę jeszcze startować w Pucharze Świata, zatem w zimie moim głównym celem będą Mistrzostwa Świata Juniorek w Libercu.”

Podziel się:

Dodaj komentarz