You are currently viewing VASSILIEV o KONKURSACH w SOCZI: NIE ROZUMIEM TEJ DYSKWALIFIKACJI

VASSILIEV o KONKURSACH w SOCZI: NIE ROZUMIEM TEJ DYSKWALIFIKACJI

17.07.2012 r. / 14:20

vassiliev%20dimitry%20 %20slawek - VASSILIEV o KONKURSACH w SOCZI: NIE ROZUMIEM TEJ DYSKWALIFIKACJIW miniony weekend oglądaliśmy trzeci i czwarty konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w Soczi. Dość dobrą formę pokazał w nich reprezentant gospodarzy Dimitry Vassiliev. Rosjanin w pierwszym konkursie zajął 13. miejsce, co biorąc pod uwagę wyniki z poprzedniego sezonu jest dobrym występem. W drugim konkursie skakał jeszcze lepiej – uplasował się na 3. miejscu. Niestety, Vassiliev został zdyskwalifikowany za zbyt mały kombinezon i ostatecznie skończył zawody na 29. miejscu.

„Szkoda mi drugiego konkursu w Soczi. Były to pierwsze zawody od paru lat, w których mogłem walczyć o najwyższe pozycje, zwłaszcza, że skakałem u siebie w Rosjii. Ale, cóż zostałem zdyskwalifikowany za krótki o 1 cm rękaw. Trochę tego nie rozumiem, ponieważ podczas sobotnich zawodów wszystko było w porządku. Nowe przepisy są różnie interpretowane, a my być może popełniliśmy błąd przy pomiarach” – podsumował drugi konkurs w Soczi Vassiliev.

Rosyjski skoczek opowiedział również o swoich przeżyciach, związanych ze skakaniem na swojej domowej skoczni w zawodach międzynarodowych:

„Naprawdę bardzo mi się podobały zawody w Soczi. Ogólnie kompleks skoczni jest wyśmienity. Cieszę się, że moje skoki były coraz lepsze. W okresie przygotowawczym, będziemy spędzać tutaj dużo czasu. Ważne jest, aby wykonywać Soczi dużo skoków. Treningi na tej skoczni pomogą nam dobrze przygotować się do Zimowych Igrzysk Olimpijskijch w 2014 r., gdzie mam nadzieję pokażemy się z dobrej strony.”

Źródło: tramplin.perm.ru


Podziel się:

Dodaj komentarz