You are currently viewing NORWEGOWIE z NAJLEPSZYMI ZAWODNIKAMI ZJAWIĄ SIĘ w WIŚLE

NORWEGOWIE z NAJLEPSZYMI ZAWODNIKAMI ZJAWIĄ SIĘ w WIŚLE

18.07.2012 r. / 16:45

romoeren%20be%20kd - NORWEGOWIE z NAJLEPSZYMI ZAWODNIKAMI ZJAWIĄ SIĘ w WIŚLE

Po tym jak swój skład na LGP w Wiśle podali Austriacy, zrobili to również Norwegowie. W przeciwieństwie do tych pierwszych Skandynawowie pojadą do Wisły najmocniejszą drużyną, na czele z Andreasem Bardalem triumfatorem PŚ w ubiegłym sezonie.

Oprócz wspomnianego Bardala do Polski pojadą: Tom Hilde, Rune Velta, Vegard Haukø Sklett, Andreas Stjernen, Bjorn Einar Romøren i Anders Fannemel. Wszyscy skoczkowie są już w Polsce, ponieważ od początku tygodnia trenują w Szczyrku.

Wielu kibiców może się zastanawiać, dlaczego na liście zawodników, którzy przyjechali do Wisły brakuje Andersa Jacobsena. Norweg wygrał dwa konkursy Letniego PK i od początku sezonu prezentuje dobrą formę.

"Nie ma wątpliwości, że wyniki Andersa są bardzo dobre, ale jednocześcnie nie może on skakać tak dużo. W ubiegłym sezonie nie skakał w ogóle, toteż jego dyspozycja może ulec zmianie. W tej chwili dla Andersa najważniejszym celem jest utrzymanie swojej dobrej formy, co mogą mu zapewnić indywidualne treningi.'' - powiedział dyrektor sportowy kadry Norwegii Clas Brede Brathen.

Dyrektor sportowy reprezantacji Norwegii podusmował również obecną sytuację w jego drużynie:

"Uważam , że jesteśmy lepiej przygotowani do sezonu letniego niż w roku biegłym. Przez kilka ostatnich tygodni dużo trenowaliśmy. Musimy poczekać na weryfikację naszej pracy, ale mam nadzieję, że będzie dobrze. Zawody w Wiśle są nam bardzo potrzebne, bo oprócz wspomnianej wcześniej weryfikacji naszej obecnej pozycji sportowej będziemy mogli po raz pierwszy w tym roku skakać w zawodach międzynarodowych w nowych kombinezonach. Do Polski jedziemy bardzo dobrą drużyną, dlatego chcemy też tam walczyć o jak najwyższe pozycję." - zakończyl Brathen.

Źródło: skispringen-news.de


Podziel się:

Dodaj komentarz