ŁUKASZ KRUCZEK: NIESTABILNA FORMA KAMILA STOCHA

ŁUKASZ KRUCZEK: NIESTABILNA FORMA KAMILA STOCHA

20.07.2012r. / 21:06

kruczek%20ukasz%20sp - ŁUKASZ KRUCZEK: NIESTABILNA FORMA KAMILA STOCHAŁukasz Kruczek od wiosny intensywnie przygotowuje polską kadrę skoczków narciarskich do Letniej Grand Prix. W wywiadzie przeprowadzonym przez Alicję Kosman zdradza stopień przygotowania i obecną formę zawodników, rolę Adama Małysza w treningach, a także ujawnia faworyta nadchodzcych zawodów.

 Dowiedzieliśmy się, że zapewniony występ na zawodach Letniej Grand Prix w Wiśle mają m.in.: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot oraz dobrze spisujący się w Pucharze Kontynenralnym Dawid Kubacki. Pozostali wywalczyli swoje miejsce podczas środowego treningu. W wywiadzie chwali Macieja Kota i stwierdza, że jego forma jest najstabilniejsza. Wszyscy zawodnicy mają cały czas kontakt z Adamem Małyszem. Podczas treningów mistrz wspiera kadrę i przekazuję swoje uwagi oraz obserwacje.

stoch%20kamil%20mp - ŁUKASZ KRUCZEK: NIESTABILNA FORMA KAMILA STOCHA

O najlepszym Polaku w sezonie zimowym 2011/2012 – Kamilu Stochu – mówi: „Kamil ma bardzo skrajne dni. To nie są treningi w kratkę, tylko całe dni – albo cały trening bardzo dobry albo cały trening bardzo słaby.” Tłumaczy to jednak dużym przemęczeniem fizycznym, spowodowanym ciągłymi treningami i wierzy, że „na zawodach Kamil pokaże lwi pazur”. Warto zaznaczyć jednak, że ich celem jest głównie przygotowanie do zimy, więc „Letnia Grand Prix będzie traktowana troszkę ulgowo”.

Ponadto w poniedziałek na skoczni w Szczyrku nasza kadra miała okazję odbyć trening wraz z drużyną Norwegii i Finlandii. Łukasz Kruczek po obserwacjach ocenia, że jednym z faworytów sobotniego konkursu indywidualnego będzie na pewno Anders Bardal, a Norwegowie są też faworytami w konkursie drużynowym. Trener polskiej kadry nie mógł jednak porównać swoich podopiecznych z ich reprezentacją, gdyż w treningu tym wziął udział jedynie Kamil Stoch. Jest jednak świadomy, ze to właśnie kontrola kombinezonów może wiele zweryfikować, a przez to nic nie jest do końca pewne.

Źródło: pzn.pl

Podziel się:

Dodaj komentarz