MATTI HAUTAMAEKI ZOSTANIE MASZYNISTĄ KOLEJOWYM

MATTI HAUTAMAEKI ZOSTANIE MASZYNISTĄ KOLEJOWYM

20.07.2012r. / 8:47

hautamaeki%20matti - MATTI HAUTAMAEKI ZOSTANIE MASZYNISTĄ KOLEJOWYM

Jak wszyscy pamiętamy, Matti Hautamaeki w marcu tego roku zakończył karierę sportową. Na jego decyzję wypłynęły z pewnością niezbyt satysfakcjonujące i nieudane występny w Pucharze Świata w sezonie 2011/2012, który to zakończył daleko od światowej czołówki najlepszych skoczków, zajmując 35 miejsce w klasyfikacji generalnej. Dzisiaj napływają do nas jednak wieści o nowych planach utalentowanego, byłego skoczka. Rozpoczął on bowiem kurs na maszynistę kolejowego.

Okazuje się, że Fin od dawna wiedział czym chce zajmować się po odejściu od skoków. Postanowił zrealizować swoją drugą pasję i wziąć udział w kursach kształcących na maszynistę. „To szkolenie było u mnie na pierwszym miejscu.” – skomentował w wywiadzie dla fińskiego serwisu savonsanomat.fi.

My natomiast z pewnością zapamiętamy świetne występy reprezentanta Finlandii, w których nie raz udowadniał swoją klasę sportową. Przypomnijmy, że jest on czterokrotnym medalistą olimpijskim (trzy srebra, jeden brąz), czterokrotnym medalistą mistrzostw świata(trzy srebra i jedno drużynowe złoto w Predazzo 2003) oraz pięciokrotnym medalistą mistrzostw świata w lotach (trzy srebra, dwa brązy). Dwukrotnie zwyciężał Turniej Nordycki, a na podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata stawał dwukrotnie, zajmując trzecie miejsce: w sezonie 2001/2002 oraz 2004/2005.

Źródło:berkutschi.com

Podziel się:

Dodaj komentarz