SŁOWEŃCY ZWYCIĘŻAJĄ W KONKURSIE DRUŻYNOWYM, POLSKA DRUGA! AWARIA OŚWIETLENIA NA SKOCZNI.

SŁOWEŃCY ZWYCIĘŻAJĄ W KONKURSIE DRUŻYNOWYM, POLSKA DRUGA! AWARIA OŚWIETLENIA NA SKOCZNI.

20.07.2012 / 22:30

wisla - SŁOWEŃCY ZWYCIĘŻAJĄ W KONKURSIE DRUŻYNOWYM, POLSKA DRUGA! AWARIA OŚWIETLENIA NA SKOCZNI.Cykl Letniego Grand Prix 2012 w skokach narciarskich został dziś zainaugurowany konkursem drużynowym w Wiśle Malince na skoczni imienia Adama Małysza. Pierwszy konkurs LGP po jednoseryjnych zawodach wygrali Słoweńcy, przed Polakami i Niemcami. W przerwie po I serii zdarzyła się sytuacja nietypowa - wystąpiła awaria oświetlenia, która uniemożliwiła rozegranie serii finałowej.

 Warunki atmosferyczne wyjątkowo dopisały i nie utrudniały rozegrania zawodów. Temperatura wynosiła 21 stopni Celsjusza, wiatr wiał średnio z prędkością 2,2m/s, zachmurzenie było umiarkowane. 

Skoki oceniali dziś: Mirko HUENEFELD (Niemcy), Pavel VASSILYEV (Kazachstan), Carli GIAMBATTISTA (Włochy), Tadeusz SZOSTAK (Polska), Inge ERIKSROED (Norwegia).

Podczas pierwszej serii na starcie pojawiło się 11 reprezentacji. Pierwsza grupa skoczków skakała z 23 belki startowej, tak samo jak grupa trzecia. Grupa druga rozpoczęła skoki z 22 belki a ostatnia z 24, najwyższej w konkursie. 

Pierwsza seria konkursowa okazała się bardzo szczęśliwa dla ekipy Słowenii, która prowadziła z ilością 479.1 punktów, tuż za nimi uplasowała się reprezentacja Polski uzyskując 477.9 punktów, a trzecią lokatę zajęłą kadra Niemiec zdobywając 474.4 punktów. Druga seria w związku z końcową punktacją zapowiadała się niezwykle imponująco, Polacy mogli powalczyć o zwycięstwo! Jednak niespodziewane okoliczności uniemożliwiły jakąkolwiek walkę. Na skoczni wystąpił problem techniczny - awarii uległo oświetlenie, bez którego konkurs nocny odbyć się nie może. Wyniki pierwszej serii zostały uznane za ostateczne. 

Polska reprezentacja spisała się bardzo dobrze. Najlepiej wypadł Maciej Kot uzyskując 125 metrów (128,1pkt), najsłabiej spisał się Piotr Żyła skacząc 120,5 metra (113,0pkt). Lider polskiej ekipy, Kamil Stoch uzyskał 122,5 metra (115,9pkt), a dobrze spisujący się w Pucharze Kontynentalnym, Dawid Kubaki skoczył 123,5 metra (120,9pkt). 

Ostateczne wyniki konkursu drużynowego można zobaczyć TUTAJ.

Więcej zdjęć na profilu SkokiPolska na Facebooku

wisla%20druz - SŁOWEŃCY ZWYCIĘŻAJĄ W KONKURSIE DRUŻYNOWYM, POLSKA DRUGA! AWARIA OŚWIETLENIA NA SKOCZNI.

wisla%20druz2 - SŁOWEŃCY ZWYCIĘŻAJĄ W KONKURSIE DRUŻYNOWYM, POLSKA DRUGA! AWARIA OŚWIETLENIA NA SKOCZNI.

wisla%20druz4 - SŁOWEŃCY ZWYCIĘŻAJĄ W KONKURSIE DRUŻYNOWYM, POLSKA DRUGA! AWARIA OŚWIETLENIA NA SKOCZNI.

wisla%20druz5 - SŁOWEŃCY ZWYCIĘŻAJĄ W KONKURSIE DRUŻYNOWYM, POLSKA DRUGA! AWARIA OŚWIETLENIA NA SKOCZNI.

wisla%20druz6 - SŁOWEŃCY ZWYCIĘŻAJĄ W KONKURSIE DRUŻYNOWYM, POLSKA DRUGA! AWARIA OŚWIETLENIA NA SKOCZNI.

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz